3 Kameralı iPhone

Yeni iPhone telefonların, eski serilere göre değişikliklerle gelmesi zaten beklenen bir durum. Bu kez markanın yeni seri akıllı telefonlarında sunacağı farkların ise çok daha fazla olacağından söz ediliyor. En büyük farklılık ise yeni seri akıllı telefonların en pahalı modeli olacak olan iPhone 9 Plus serisinde karşımıza çıkacak.

Yeni modelin 3 arka kamera gibi bir artısı olacak. Daha önce 3 kameralı model için detaylardan söz etmiştik. Şimdi ise bu kamera sistemi için yepyeni iddialar var ve Apple’ın ne kadar kapsamlı bir çalışma yaptığı bu çalışmalarla beraber ortaya çıkmış durumda.

3 Kameralı iPhone Artırılmış Gerçeklik Sistemini Değiştirecek

Yeni iddialara göre 3 kameralı sistemle beraber artırılmış gerçeklik teknolojisinde de yeni bir dönem başlayacak. Zaten iOS 12 ile beraber 3 boyutlu algılama sisteminin bu konuda öne çıktığını görmüştük. Şimdi ise Apple’ın donanım anlamında daha gelişmiş bir sistem sunacağı ve bunun için JSCK adlı bir firmanın özel olarak görevlendirildiği belirtiliyor.

3 Arka Kameralı iPhone

Görevlendirme konusunda Apple’ın resmi açıklaması bulunmuyor. Bunun yanında daha önce JSCK ile biyometrik sistemler için bazı çalışmalar yapıldığı biliniyor. Haliyle 3 kameralı sistemde hem yüz tanıma hem de nesne tanıma gibi teknolojiler içinde farklı yenilikler olabilir.

Her ne kadar ana geliştirmeyi artırılmış gerçeklik bölümünde bekliyor olsak da çok daha kapsamlı değişikliklerde görebiliriz. Burada kesin olmaya noktalardan bir tanesi de 3 kameralı modelin ne zaman geleceği. Biz yazımızda 2018 iPhone modellerinden biri olarak söz ettik ancak bir başka iddiada tüm bu yeniliklerle beraber 3 kameralı modelin 2019 yılında geleceği yönünde. Haliyle kesin bilgiler elde etmek şu an için mümkün değil.

İlginizi Çekebilir: LG ile Apple Anlaşmasında Yeni Perde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?