2021 Yılının En İyi Akıllı Telefonu Açıklandı

0
5180
iPhone 12 Pro Max

Yıllık bazda araştırmalar yapan firmalardan biri olan Consumer Reports, her sene bazı veriler paylaşıyor. Genelde akıllı telefonlar için de analizler paylaşıldığını biliyoruz. Bu sene de benzeri bir durum oldu ve telefonlar için yeni bir analiz yayınlandı. 2021 yılının en iyi akıllı telefon modeli açıklandı.

Bu yıl açıklanan seriler içerisinde birinci olan model ise iPhone 12 Pro Max akıllı telefonu oldu. Bu yıl ki yarışı kazanan Apple olurken, diğer kategoriler için de bilgiler verildi.

İlginizi Çekebilir: Apple AirTags Aksesuarının Fiyatı Sızdırıldı

iPhone 12 Pro Max Yılın En İyisi Seçildi

Kullanılan işletim sistemi ile donanım arasındaki uyum, A14 Bionic işlemcilerinin gösterdiği performans, kamerası ve bir hayli başarılı olan ekranı ile bu ödülü almaya hak kazanan Apple’ın, geçen sene ise yarışı Samsung’a bıraktığını biliyoruz.

Geçen sene yapılan değerlendirmede, en iyi akıllı telefon Galaxy Note 20 Ultra modeli olarak seçilmişti. Söz konusu akıllı telefon ekran konusunda da en iddialı akıllı telefonlardan biri olarak seçilmişti. Yani model hem en iyisi hem de en güçlüsü olarak anılıyordu.

Bu sene de en iyi akıllı telefon kategorisi dışında, yine Note 20 Ultra akıllı telefonunu görüyoruz. iPhone 12 Pro Max genel sıralamada liderlik kategorisinde oturuyor ama en iyi Android akıllı telefon bir kez daha Galaxy Note 20 Ultra seçildi.

iPhone 12 Pro Max

Bu yılda telefonun sıralamada yerini koruması ne kadar başarılı olduğunu da gösteriyor. Bu arada değerlendirmeler içerisinde OnePlus markasının da bir ödül aldığını ekleyelim. En iyi bütçe dostu akıllı telefon modeli de OnePlus Nord N10 5G modeli olarak seçilmişti.

iPhone 12 Pro Max modelinin liderliği ile sonuçlanan liste ne zaman yenilenecek göreceğiz. Öyle ki bu yıl iPhone 13 modeli gelecek, Samsung’un yeni serileri gelecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Final Sürümüyle Gelen Tüm Yenilikler

Listede yer almıyor ama Huawei’nin P50 serisi yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli karşımıza çıkacak. Yani sıralama da her an için değişiklikler gösterebilir. Önemli olan birkaç yıl üst üste listede yer almayı başarmak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?