2021 iPad Pro Tasarımı Sızdırıldı – Yeni Kasa Geliyor

0
303
2021 iPad Pro

2021 iPad Pro modelinin nasıl bir tasarıma sahip olacağı üzerinde çok farklı iddialar vardı. Apple tasarım konusunda çok sık değişiklikler yapmıyor. Firma genelde dönemsel değişiklikler yapıyor.

Bu nedenle yeni tabletin tasarımının da çok değişiklik göstermeyeceği yönünde iddialar geliyordu. Bir yandan da bu modelin tasarımında önemli bir fark olacağı iddiası ortaya atılmıştı. Hangi iddia doğru derken, yeni tablet modeline ait olan CAD çizimleri ortaya çıktı ve bir tasarım gözüktü.

İlginizi Çekebilir: #WhatsAppSiliyoruz Etiketi Giderek Büyüyor – Son Durum Ne?

2021 iPad Pro Tasarımı Nasıl?

CAD çizimlerine göre yeni tabletin tasarımı da çok farklı olmayacak. Genel hatlarıyla tasarımın aynı kaldığını göreceğiz. Sadece kasa yapısının biraz daha farklı olacağı dikkat çekiyor. Kasa yapısı kısmında, bir tık daha düz ve iPhone 12 modellerinde olduğu gibi bir çerçeve kullanılacağı göze çarpıyor. Yeni kasa yapısından kastımız da tam olarak bu.

Yani eğer bu tasarım doğruysa yine aynı şey olacak. iPhone modellerindeki yapı yeni tablet serisinde de karşımıza çıkacak. Biraz daha düz köşelerin kullanıldığı daha keskin hatların öne çıktığı bir seri karşımızda olacak.

Tabletin arka kısmına bakıldığı zaman ise yine kamera alanının aynı kalacağını söyleyebiliriz. Bu kısımda iPhone 11 modellerinde gördüğümüz kamera alanının hemen hemen aynısı var.

Üst üste ikili kamera kullanılacak ve hemen yanında da bir LiDAR tarayıcı bulunacak. Yine flaş ışığımızda bu alan içerisinde olacak. Ek bir alana gerek duyulmayacak.

2021 iPad Pro

Tabletin boyutuna gelecek olursak, bu kısımda da çok büyük değişiklik beklemediğimizi belirtmek isterim. 12.9 inçlik bir ekran boyutu ve ekran kısmında da ince çerçevelerin olduğu bir seri göze çarpacak. Tabii ki TrueDepth kamera alanı kullanılmaya devam edecek ve tabii ki bu modelde de Touch ID olmayacak.

İLGİLİ HABER:  iCloud Geçici Olarak Kesintiye Uğradı

2021 iPad Pro için sızan CAD çizimleri üzerinden belli olan detaylar bunlar. Tabletin sistemine ilişkin bilgiler henüz paylaşılmış değil. Şöyle ki beklentiler A14 serisine geçiş yapılacağı yönünde olmasına karşın, bunun için net bir kanıt olmadığını da eklemek lazım.

2021 iPad Pro

Yeni kamera teknolojileri ve yeni işlemcilerle beraber cihaz çok daha güçlü bir hale getirilebilir. Fiyat, çıkış tarihi gibi bilgileri de yakın zamanda görmeyi umut ediyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?