2020 MacBook Pro Performans Testlerinde Görüntülendi

0
94
2020 MacBook Pro

2020 MacBook Pro modeline ait olduğu iddia edilen bazı sonuçlar yayınlandı ve bu sonuçların yayınlanmasıyla beraber yeni modelin nasıl özellikleri olacağı konusunda daha net bilgiler ortaya çıkmış oldu.

Performans sonuçları iddialı bir seriyle karşı karşıya kalacağımızı gösteriyor ancak tanıtım tarihi konusunda yine bir bilgi yok. Zaten Apple’ın bu konuda kesin bir tarih vermekten uzun süredir kaçındığını biliyoruz. Marka 16 inç MacBook modelinin tanıtımı için de özel bir tarih vermemişti. Yeni serinin resmi web sitesi üzerinden duyurulduğunu gördük. Tarih açıklaması bile yapılmadan gelen yeni modelin hemen sonrasında şimdi ise gözler 2020 MacBook Pro modeline çevrilmiş durumda.

2020 MacBook Pro Nasıl Bir İşlemci ile Gelecek

Yeni modele ait olduğu iddia edilen performans testlerine göre söz konusu modellerde Ice Lake işlemci modelleri yer alacak. Intel’in 10.nesil işlemcileriyle güçlendirilecek olan bilgisayarlar, sadece işlemci kısmından %18-20 arasında bir performans artışı gösterecek. İşlemci konusunda hızlanacak ve dikkat çekecek olan modellerin, RAM kısmında da DDR4 RAM tercihi yaptığını göreceğiz.

Yeni nesil işlemcilerle beraber yenilenmiş DDR4 RAM serisine geçiş yapılacak ve daha iyi performans sonuçlarına ulaşılacak. Wi-Fi 6 desteğinin de bulunacağı 2020 MacBook Pro modelinin, test edilen modelinde yer alan işlemci serisinin ise Intel Core i7-1068NG7 işlemcileri olduğu anlaşıldı. 4 çekirdekli işlemci 4.1 GHz saat hızına kadar çıkış yapabiliyor.

2020 MacBook Pro

Bu da markanın yeni nesil bilgisayarlarında beklentilerin üzerine çıkan bir performans göstereceğini kanıtlıyor. İşlemcilerin dışında yeni seride RAM kısmında ise 32 GB RAM kullanılacağı görülüyor. En azından teste alınan modelin içerisinde yer alan RAM bellek miktarının 32 GB RAM olduğunu görmekteyiz.

Depolama birimine geçtiğimiz zaman ise seride 2 TB SSD bulunduğunu göreceğiz. Tabii ki bu model dediğimiz gibi teste alınan model. Bunun dışında ana modelde nasıl bir depolama birimine yer verileceği konusunda kesin bilgiler bulunmuyor. Muhtemelen hem RAM kısmında hem de depolama alanı kısmında farklı seçimler de yapılabilecek. Dediğimiz gibi bu serinin ne zaman tanıtılacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Mart ayında düzenlenecek olan etkinlikte bir sürpriz yapılabilir.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?