2020 iPhone Tasarımı için Bilgiler Paylaşıldı

0
408
2020 iPhone

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri için detayları açıklayan Apple, her sene aldığı övgüleri bu sene alamadı. Marka yeni akıllı telefonlarının teknik özelliklerinde başarılı değerler sundu ancak tasarım kısmında aynı şeyleri söylemek mümkün olmadı. Telefonların başta kamera tasarımının beğenilmediğini gördük.

Arka kısımda 3 kamera kullanan akıllı telefonların, kamera alanının çok daha geniş olduğu ve bu alan içerisinde yer alan kameraların yerleşiminin de pek beğenilmediği açıklandı. Kullanıcıların genel yorumu bu olsa da yeni seri akıllı telefonlar artık piyasaya sürülmüş oldu.

Bunun yanında şimdiden 2020 iPhone modelleri için tasarım iddiaları da gelmeye başladı. Bu alanda tahminleri genelde tutan Kuo tarafından yeni tasarım için bilgiler paylaşıldı.

2020 iPhone Eskiye Dönüş Sunacak

Söz konusu akıllı telefon modellerinde, eskiye dönüş yapılması bekleniyor. iPhone 11 serisinde ve iPhone X modelleri sonrasında sunulan serilerde yer verilen ekran kasa uyumunun değişeceği bilgisi paylaşıldı. Buna göre iPhone 4 akıllı telefonlarında dikkat çeken tasarımın sunulması söz konusu olacak.

Yeniden köşelerin kare şekline getirilmesi ve bu yönüyle akıllı telefonların iPhone 4 modellerine benzemesi söz konusu olacak. iPhone X modelinden sonra sunulan kavisli kenarların, yeni modellerde tekrar kare şekline dönmesi söz konusu olacak.

2020-iPhone

Bunun yanında çerçeveler için nasıl bir tercih yapılacağı konusunda ise herhangi bir paylaşıma yer verilmedi. Belki de telefonların yeniden çerçeveli yapıyla gelmesi söz konusu olacak.

Çentikli ekran tasarımına son verilmesi durumu mümkün olabilir. Bunun yanında yeni akıllı telefonların, kamera tasarımının da kesin olarak değişmesi söz konusu olacak. Muhtemelen yeni modellerde kamera, doğrudan kasa üzerine konumlandırılacak.

Kasanın üzerine sabitlenmesi söz konusu olacak olan kameraların sayısının ne kadar olacağı konusunda ise bir bilgi yok. Yeniden çift kameraya dönülmesi beklenen bir durum değil. Yine de tasarım eleştirilerinden sonra bu konuda da bir değişiklik yapılması söz konusu olabilir. Apple’ın 2020 iPhone modelleri için yeni bilgileri gelmeye devam ettikçe, bu bilgileri paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Üretimi için Detayları Belli Oluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?