Şu sıralar Apple, 2019 iPhone modelleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Markanın yeni akıllı telefonlarının sahip olacağı özelliklere ilişkin çok önemli bilgiler var. Yeni akıllı telefonların nasıl bir tasarım kullanacağı ve merak edilen özelliklerinin neler olduğu konusunda birçok kez paylaşım yaptık. Bu kez gündeme gelen modeller ise bir sonraki seri olması beklenen 2020 iPhone akıllı telefonları.

Gerek tasarım kısmında gerekse de teknik kısımda yine önemli değişiklikler gelmesi beklenen 2020 iPhone modellerinin ekran boyutlarının da değişeceği ortaya çıktı.

2020 iPhone Ekranları Nasıl Değişecek?

Tedarikçilerden bilgiler aldığı bilinen ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından yapılan yeni açıklamaya göre bu modellerde ekran tasarımları değişecek. Ekran tasarımlarının nasıl değişeceği konusudna çok bir bilgi yok ancak boyutların kesin olarak değişim göstereceği söyleniyor. Yeni ekran boyutlarının neler olacağı konusunda da bazı bilgiler var.

Buna göre iPhone XS modelinde kullanılan ve muhtemelen bu sene de kullanılması beklenen 5.8 inçlik ekran boyutunun yerini 5.4 inçlik ekran boyutuna bırakacağından söz ediliyor. Yani bir küçülme söz konusu olacak.

2020 iPhone

Muhtemelen kullanım alanı daralmayacak. Bunun dışında XS Max modelinin ekranları kısmında ise 6.5 inç olan ekran boyutunun 6.7 inç gibi oldukça iddialı bir değere çıkacağı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Tek değişim göstermeyecek olan modelin ise iPhone XR modeli olması bekleniyor. Bu modelin de ekran boyutunun 6.1 inçlik bir panel olarak karşımıza çıkmasını bekliyoruz. En azından şimdilik izlenim bu yönde. 2020 iPhone modelleri için yeni açıklamalar gelecek olursa, haberimizi bu açıklamalara göre güncelleyeceğiz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?