iOS 14 her şey hakkında bilgi sağladı. iPhone’a gelecek yeniliklerle sınırlı olmayacak kadar geniş kapsamlı bir işletim sistemi hazırlanıyor.Daha çok ipuçlarına ulaşmak için sızan kod parçacıkları didik didik edilmeye devam ediyor.

Kod parçacıkları test edildikçe ve yeni bir bilgi çıkarıldıkça, sitemizde paylaşmaya özen gösteriyoruz. Yazılımsal olarak gelen yenilikleri zaten paylaşmaktayız ama yavaş yavaş ürünler hakkında da bilgileri paylaşmaya başladık. Kulaküstü kulaklıklardan sonra donanım ürünü 2020 iMac oldu. Nasıl çıkarılıyor bu cihazlar derseniz, işletim sisteminde bazı ikonlar oluyor.

Ürünleri tanımlayan ve tasarım hakkında az çok bilgi veren, o ürüne atanmış ikonlar bulunuyor. Bu ikonlar ürünleri yansıtması için özel tasarlanıyor. 2020 iMac tasarımının sızmasını sağlayan da tam olarak bu oldu.

2020 iMac Çerçeveleri Değişiyor

Her seferinde sadece ikon görseli ile sınırlı kalmaktayız. Ama bu sefer 2020 iMac için özel bir çalışma var. İkonu her açından değerlendiren iFinder, bir render tasarımı oluşturmayı başardı. Render çalışması ile yayınlanan görsel, birbirini izleyen iMac tasarım serisinin değişeceğini gösteriyor.

Belki ayak kısmı çok değişik değil ama çerçeveler değişecek. Çerçeve incelecek. Hatırlıyorsanız Pro Display XDR adında bir ekran tanıtıldı. Mac için gelen bu ekran tasarımını hatırlayın. Bu tasarıma çok yakın bir çerçeve yapısı olacak. İnce çerçeveler, biraz daha geniş bir ayak kısmı gibi ayrıntılar olacak.

Tasarım için daha fazla bilgi alırız. Biraz zamana bırakmak lazım. Yalnız tasarımı söyleyerek geçiştirmek bize yakışmaz. Özellikler hakkında da araştırmalarımız var.

Kesin olan bilgi T2 yongasının kullanılacak olması. T2 güvenlik için kullanılacak ve diğer Apple ürünlerinde de gördüğümüz bir yonga.

İLGİLİ HABER:  iOS için Yeni Kamera Uygulaması Halide Yayınlandı

Ekran kartı ise AMD Navi modeli olacak. Ne kadar nasıl performans göstereceğini incelememizden sonra aktaracağım.

İkilemde kalınan nokta ise işlemci. Önce AMD Ryzen kullanılacak dendi. İkonlar çıktı bir şeyler bir şeyler oldu 2020 iMac için AMD kullanımının olmayacağı, işlemcide yeniden Intel’e dönüş yapılacağı iddia edildi. Bir öyle bir böyle iddialar geldiği için biz de işlemciyi kestiremedik. WWDC 2020’yi bekleyelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?