2019 iPhone Serisi için Detaylar Belli Oldu

0
653
iPhone XL

Apple’ın bu yılın Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi akıllı telefonları için geri sayıma geçildi. Aslında çok uzun bir süre var ancak markanın yeni akıllı telefonlar için çalışmalara çoktan başladığı biliniyor. Bu noktada nasıl akıllı telefonlarla karşı karşıya kalacağımız konusunda da çok önemli detaylar gelmeye başladı. Daha önce 2019 iPhone akıllı telefonlarının üç kameraları tasarımını gösteren render videosundan söz etmiştik. Şimdi ise 2019 iPhone modelleri için yeni detaylar ve görseller ortaya çıktı. Bu kez modellerin adının belli olduğunu ve renklerin ortaya çıktığını da ekleyelim.

2019 iPhone Tasarımları Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların tasarımında en büyük değişiklik kamera kısmında karşımıza çıkacak. Kamera kısmında 3 arka kamera tasarımına geçildiğini göreceğiz. Bir kare şeklinde karşımıza çıkacak olan kamera alanında 3 kamera bulunacak. iPhone XL modelinde ve iPhone XL Max modelinde böyle bir tasarım göreceğiz. Bir diğer model olan iPhone XR 2019 modelinde ise çift arka kamera kullanılacak.

iPhone XL

Bu arada isimlendirmelerinde iPhone XL, iPhone XL Max ve iPhone XR 2019 şeklimde olacağını da tekrar hatırlatalım. Her üç model için ortaya çıkan bir başka detay ise ekranlar. iPhone XR 2019 akıllı telefonlarında 6.1 inç ekran göreceğiz ve bu kez OLED panel kullanılacak. Diğer modellerde de 6.5 inç OLED ekrana yer verilecek. iPhone XS Max modelinden farklı bir sistem olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Şimdilik beyaz, siyah ve altın renkleri ortaya çıkan yeni akıllı telefonların tanıtımının ise Eylül ayında yapılması bekleniyor. Fakat net tarihi şu an için veremiyoruz.

İLGİLİ HABER:  Yeni Touch ID’li iPhone ve iPad Nasıl Kurulur?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?