2019 iPhone Modellerinde Pil Kapasiteleri Nasıl Olacak?

0
274
2019 iPhone

Rekabetin üst düzeye çıktığı akıllı telefon alanında, yeni modeller merakla beklenmeye başladı. Hangi markanın hangi akıllı telefonunda nasıl özelliklere yer vereceği merakla bekleniyor. Bu noktada bazı markaların çok daha fazla öne çıktığını söylemek de yanlış olmaz. İşte bu markaların başında Apple geliyor. Teknoloji devi şu sıralar 2019 iPhone modelleri üzerinde çalışmakta ve gelen bilgilere bakacak olursak çok iddialı akıllı telefonlar gelecek.

En azından rakiplere göre eksiklerin biraz daha kapatılması sağlanacak. Son olarak yeni modellerin batarya kapasitelerine ilişkin bilgiler ortaya çıktı. Bu bile ne kadar iddialı modeller geleceğinin bir göstergesi oldu.

2019 iPhone Bataryaları Büyüyecek

Apple konusunda yaptığı paylaşımlarla ünlenen ünlü analist Ming kuo, bu kez akıllı telefonların daha büyük bataryalarla geleceğini açıkladı. Buna göre iPhone Xs Max akıllı telefonlarının yerini alacak olan yeni iPhone modellerinde 3491 mAh ile 3650 mAh arasında bir batarya kapasitesi sunulacak. Mac modelinde sunulan batarya kapasitesinin 3174 mAh olduğunu düşünecek olursak, önemli bir ekleme yapılacağı kesin.

Bunun dışında iPhone Xs modelinde yer alan 2658 mAh değerinde bataryanın da 3189 mAh değeri ile 3222 mAh değeri arasında değişiklik gösterdiği görülecek. iPhone Xs modellerinin yerini alacak olan akıllı telefonların da bataryalarının büyüdüğünü göreceğiz.

2019 iPhone

Her iki akıllı telefonun batarya kapasitesinin de artmasının ana nedeni ise çapraz şarj desteğinin sunulacak olması. Ming Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni iPhone modelleri başka cihazları şarj edebilecek. Telefonun arkasında, kablosuz şarj desteği ile şarj yapmak mümkün olacak. Bu nedenle yeni akıllı telefonların batarya kapasitelerinin artması gerektiği belirtiliyor.

Apple’ın yenilenmiş olan bataryalarıyla ne kadar fark yaratacağı ise tartışılır. Öyle ki tüm bu değişiklikler henüz doğrulanmamış olan, kağıt üzerinde uygulanabilirliği ortaya çıkmış olan değişiklikler. Şimdilik bu konuda daha fazla detayı elde edemedik.

İLGİLİ HABER:  iPhone için En iyi USB Bellekler -2019

İlginizi Çekebilir: iPad Mini Dayanıklılık Testi Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?