2019 iPhone Modelleri için Ekranlar Belli Oldu

0
169
Y-OCTA

Bu sene iPhone satışları, pek beklenen seviyelere çıkamadı gibi gözüküyor. iPhone Xs modellerinin fiyatları ve iPhone XR modelinin beklendiği kadar ilgi ile karşılanmaması bu durumun ana nedenleri arasında gözüküyor. Yeni akıllı telefonların satış fiyatları için bir düzenleme yapılır mı bilinmez ama Apple önümüzdeki sene aynı hataya düşmeyecek gibi gözüküyor. Öyle ki markanın önümüzdeki sene için bir düzenleme yapacağı ve maliyeti yükselten ekranlar konusunda değişikliğe gidileceğinden söz ediliyor. Bunun için Samsung ile yeni bir anlaşma yapılacak.

Y-OCTA Ekranlar Geliyor

Apple’ın hem maliyetleri düşürmek hem de telefonların ekranlarında yeni bir tedarikçi bulmak için çabaya girdiğini biliyoruz. LG ile anlaşamayan firmanın, yeniden Samsung’a dönüş yaptığı belirtiliyor. Bu noktada maliyetleri düşürmek için Apple’ın Y-OCTA ekranlara geçeceği belirtiliyor. Samsung üzerinden alınan ekranlar, hem maliyetin düşmesini sağlayacak hem de yeni modellerde daha ince ekranlar sunulmuş olacak.

Y-OCTA

Y-OCTA ekranlarda, dokunmatik paneller dahili olarak kullanıldığın için maliyetler düşmüş olacak. Maliyetlerin düşmesi, telefonların çok daha uygun bir fiyata satılmasını sağlayacak. Galaxy S9 modellerinde de kullanıldığını gördüğümüz ekranların, fiyatları ne kadar aşağı çekeceği konusunda bir bilgi yok.

Fakat hem servis maliyetlerinde hem de satış fiyatlarında bir düşüş olması söz konusu olacak. 2019 modellerinde yer almasını beklediğimiz Y-OCTA ekranların, bundan sonraki modeller için de geçerli olup olmayacağı ise kesin değil. Bundan sonraki modellerde de Y-OCTA ekran kullanılması, en çok Samsung’un işine yarayacaktır.

İlginizi Çekebilir: AirPower İptal Olmadı! İşte Yeni Gelişmeler

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Yılın En Kararlı Güncellemesi Seçildi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?