2018’in En İyi VPN Servisleri (En İyi 5)

0
401

VPN (sanal özel ağ), her şeyden önce özel bilgilerinizi gizli tutarken çevrimiçi ortamda güvenli ve güvende kalmanıza yardımcı olur.

340’tan fazla VPN sağlayıcı bulunduğunu biliyor muydunuz? Bir VPN’ye kaydolmayı düşünüyorsanız ve hangisinin en iyisi olduğunu bulmak istiyorsanız, doğru yere geldiniz demektir!

En iyi (ve en kötü durumdaki) VPN servislerinin 80’den fazlasını test ettik ve bunları düzenli olarak tekrar test ediyoruz. Böylece bu sayfada verilen öneriler güncel olarak geçerliliğini ve güvenilirliliğini koruyor.

Çoğu VPN hizmetinin global olduğunu ve bu nedenle genellikle ABD Doları cinsinden ücretlendirildiğini lütfen unutmayın.

2018’in En İyi VPN Servisleri

#1. ExpressVPN

Gizlilik ve engelli sitelere girmen için en iyi denizaşırı VPN servisi.

ExpressVPN

Sunucu sayısı: 1800+ | Sunucu konumu: 145 | IP adresi: 30,000 | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 3

ExpressVPN, yazılım alanında ön plana çıkan mobil ve masaüstü için çok büyük çaba sarf ederek, mükemmel bir müşteri yelpazesiyle birlikte 94 ülkede 145 konum sunuyor. Windows, Mac, Linux, ayrıca mobil cephede iOS, Android ve hatta BlackBerry (bazı modellerde) için yerel istemciler sunuyor.

Ancak, hepsi bu kadar da değil, çok geniş kapsamlı bir VPN çözümü sunan çok çeşitli akışlı medya aygıtları ve Akıllı TV’ler için yönlendirici (kendi üretici yazılımı yapıyorlar) ve VPN tarayıcı uzantıları da sağlıyor.

#2. IPVanish

Torrent ve diğer P2P trafiği için en iyi VPN servisi.

IPVanish

Sunucu sayısı: 950+ | Sunucu konumu: 60+ | IP adresi: 40,000+ | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

Birçok VPN sağlayıcısı, ücretsiz planları ve ucuz ticari ürünleriyle öne çıkmaya çalışırken, IPVanish hizmet kalitesiyle ön plana çıkmaya çalışıyor ve “Dünyanın en hızlı VPN’i” olduğunu iddia ediyor. 40.000’den fazla paylaşılan IP, 60+ ülkede 950+ VPN sunucusu, sınırsız P2P trafiği, beş eşzamanlı bağlantı, kayıt tutmama politikası ve daha fazlası…

Ortalama VPN servislerinden daha pahalı olan fiyat bazıları için sorun olabilir. Ancak IPVanish’in yüksek hızları, yer seçimi ve mükemmel istemcilerini yenmek oldukça zor. Kaliteden ödün vermek istemiyorsanız, bu VPN servisini hiç düşünmeden satın alabilirsiniz. Bir şekilde hizmetten memnun kalmazsanız, 7 günlük para iade garantisinden yararlanabilirsiniz.

#3. VyprVPN

Performans ve güvenlik için en iyi VPN servisi.

İLGİLİ HABER:  Apple Yenilenebilir Enerji Kullanmaya Hazırlanıyor

VyprVPN

Sunucu sayısı: 700+ | Sunucu konumu: 73 | IP adresi: 200.000+ | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 3-5

Bu VPN sağlayıcı uygun gizlilik yasalarının bulunduğu İsviçre’de bulunuyor ve 73 sunucu konumu ve sınırsız veri kullanımı ile övünen çok iyi tanımlanmış bir hizmet.

İşleri sizin için kolaylaştırmak adına otomatik bağlanma seçenekleri, bir geçiş anahtarı ve firmanın tescilli Chameleon protokolü ve VyprDNS’in güvenliği gibi bazı harika ekstralar da var. Bağlantı süreleri, iP adresleri gibi bazı kayıtlar tutulmaktadır.

VyprVPN ayrıca övgüye değer ölçüde geniş bir müşteri yelpazesi sunmaktadır ve Windows yazılımı, kullanımı kolay bir arayüzden faydalanmaktadır. Bununla birlikte, belki de en iyi haber, performans önceliğidir – bu VPN kesinlikle hızlıdır.

#4. NordVPN

Ultra güvenli bir VPN sağlayıcısı.

NordVPN

Sunucu sayısı: 2029 | Sunucu konumu: 61 | IP adresi: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 6

Orta Amerika’da bir ülkede yer alsa da, NordVPN’in mevcut ürünleri hemen hemen her alanda rakiplerine diz çöktürebilir.

61 ülkede 2000’den fazla sunucu, 2048 bit şifreleme, standart olarak 6 aygıt desteği, güçlü DNS sızıntısı koruması, otomatik devre dışı bırakma anahtarı, kullanışlı güvenlik ekstraları, isteğe bağlı ayrılmış IP adresleri ve Bitcoin, PayPal ve kredi kartları gibi ödeme seçenekleri.

Kısa bağlantılardaki etkileyici hızlar ve daha uzak mesafelerde de çok lezzetli sonuçlar ile performans konusundaki başarısını kanıtlıyor.

#5. TunnelBear

Kullanımı kolay bir VPN istiyorsanız, tam size göre.

TunnelBear

Sunucu sayısı: ~ 1.000 | Sunucu konumu: 20+ | IP adresi sayısı: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

TunnelBear, Kanadalı bir VPN sağlayıcısıdır; bu, birçok nedenden dolayı dikkat çekicidir; belki de en başta kullanım kolaylığı vurgulanmaktadır. Masaüstü ve mobil cihazları kapsamlı bir şekilde kapsayan geniş bir müşteri yelpazesine sahip olursunuz ve yazılım son derece kullanıcı dostudur.

Kapsama açısından, TunnelBear dünya çapında 20’den fazla farklı ülkede sunucular sunmaktadır ve size en fazla beş eşzamanlı bağlantı sunar. Bu sağlayıcı, gizlilik cephesinde de, politikalarını açıkça ve özlü bir şekilde açıklayan ve karmaşık terimlerle boğulmanızı önleme konusunda güçlüdür.

İlginizi Çekebilir: App Store Üzerinden VPN Programları Neden Kaldırıldı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?