2018 OLED iPhone

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtması için geri sayım başladı. Markanın yeni seri akıllı telefon modellerinde nasıl sistemlere yer vereceği konusunda sürekli yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde son olarak 4 yeni modelin piyasaya çıkacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Şimdi ise 2018 OLED iPhone modellerinin geleceği konusunda yeni iddialar ortaya çıktı. Son iddialara göre tüm modellerde OLED ekranlara geçiş yapılacak ve bu gelişme birçok değişikliği de beraberinde getirecek. Hemen iddiaların derinlemesine detaylarına bakalım.

2018 OLED iPhone Modelleri Nasıl Ekranlarla Gelecek?

Şimdiye kadar paylaşılan iddialarda 3 yeni iPhone modelinin geleceği yönünde bilgiler verilmişti. Paylaşılan bilgilerde 3 yeni iPhone göreceğimizi ve bu modellerin ikisinin OLED ekranlı olacağını aktarmıştık.

2018 OLED iPhone

Bir model ise uygun fiyatlı ve LCD ekranlı bir model olacaktı. Fakat yeni bilgiler bu beklentileri boşa çıkardı. Buna göre her üç modelde de iPhone X akıllı telefonlarında olduğu gibi OLED ekran kullanılacak. iPhone SE 2 modelini dışarıda tutacak olursak, diğer tüm modellerde OLED ekrana geçilmiş olması, fiyatlarında bir hayli artması anlamına geliyor.

LCD ekran kullanan modellere göre OLED ekran kullanılması durumunda tedarikçilerinde değiştiğini göreceğiz. Muhtemelen Japan Display ile Apple’ın anlaşması yarı yarıya düşecek ve marka Samsung ile LG gibi devlere yönelecek. Sadece iddiaların bile Japan Display hisselerini %10 oranında düşürmüş olması, kafaları karıştırmaya yetmiş gibi gözüküyor. Yeni akıllı telefon modelleri tanıtıldığı zaman tüm bu noktalarda netlik kazanmış olacak.

İlginizi Çekebilir: WWDC 2018 Etkinliğini Nasıl İzleriz?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?