2018 MacBook Pro

Apple’da yaklaşık 1 haftadır gündem 2018 Macbook Pro modelleri. İlk etapta fiyatları ve özellikleriyle konuşuluyor olsa da kısa süre önce ortaya çıkan ısınma sorunuyla beraber gündem olan 15 inç 2018 Macbook Pro modelinin, Apple’ın bir hayli eleştiri almasına neden olduğunu gördük. Ardı ardına gelen tepkiler sonrasında ise sonunda Apple tarafından bir açıklama geldi.

Marka tarafından yapılan açıklamayla beraber ilk olarak sorun kabul edildi. Şu ana kadar ısınma sorununun hep iddialarda karşımıza çıktığını görmüştük. Şimdi ise sorun resmi olarak kabul edilmiş oldu. Sorunun çözümü içinse bir güncelleme yayınlandı.

2018 Macbook Pro Güncellemesinin Detayları

Sadece 15 inç Intel i9 işlemcisi bulunduran modellerde yaşanan ısınma sorunu, 4.8 GHz olarak çalışması beklenen işlemcilerin 2.2 GHz seviyesine kadar düşerek, bu saat hızında çalışmasına neden oluyordu. İlk etapta bunun tasarım kaynaklı bir sorun olduğu üzerinde durulmuş ve soğutucu sistemin yetersizliğinden yakınılmıştı. Fakat açıklama sonrasında gördük ki sorun donanımsal ya da tasarımsal değil, yazılımsal bir sorunmuş.

2018 Macbook Pro

Yayınlanan güncelleme ise ısı yönetimini etkileyen bir yazılımsal sorunu ortadan kaldırdı. Kısacası artık ısınma sorunu gibi bir sorun söz konusu değil. Her ne kadar burada 15 inç Intel i9 işlemcili modellerinde sorunun yaşandığını belirtmiş olsak da güncellemenin 13 inç modeller içinde yayınlandığını ekleyelim.

Yani tüm seriler için bir düzenleme güncellemesi yayınlandı. macOS Sierra 10.13.6 düzenlemesiyle gelen güncellemenin gerçekten başarılı olup olmayacağını testler sonrasında görmek mümkün olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?