2018 MacBook Pro İçin Umutlar Tükeniyor

0
74

Apple’ın 2018 yılında hangi ürünleri tanıtacağı konusu uzun süredir tartışılıyor. Bu konuda kesin gözüyle bakılan ürünlerde var. Teknoloji dünyasında genel olarak kabul görmüş olan beklentiler ise tabii ki yeni iPhone modelleri ve yeni Apple Watch modelleri. Bunun dışında markanın tanıtmasını beklediğimiz ürünlerden birisi de 2018 MacBook Pro modeli.

Hatta bu model içinde beklentilerin kesin olarak nitelendirildiğini de söylemek gerekiyor. Fakat bugün gelen iddialar beklentileri bir kez daha değiştirdi. Özellikle yeni modelin satışı konusunda önemli bilgiler veren kaynaklar tarafından gelen yeni iddialar kullanıcıları pek memnun edecek gibi gözükmüyor.

2018 MacBook Pro Modelini Göremeyeceğiz

Bu iddialara ve Digitimes tarafından paylaşılan verilere göre Apple, yeni bir MacBook modeli planlamıyor. Bu durumda da 2018 MacBook Pro beklentisi boşa çıkmış oluyor. Yeni serinin hazırlanmamasının kanıtının ise parça tedarik süreci olduğu iddiası var. Yeni bir model yerine üretim konusunda strateji değişikliğine gidecek olan markanın, Foxconn ve Quanta ile eşit şekilde anlaşacağından söz ediliyor.

2018 MacBook Pro

Anlaşmanın nedeninin ise 2018 MacBook Pro için değil, mevcut modellerdeki parça değişimleri için olacağı belirtildi. Yani mevcut seriler güncellenecek ve yeni bir seri gelmeden bu seriler ile yola devam edilecek. 2018 MacBook Pro modelinin yerine güncellenecek olan serilerde ise başta işlemci modellerinin değişeceğinde söz ediliyor.

Intel’in yeni nesil işlemcileri ve daha yüksek RAM bellek miktarlarıyla beraber mevcut serilerin güncelleneceğinden söz ediliyor. Konu hakkında Apple doğrulama yapana kadar beklemek gerekiyor. Şimdilik iddialarda gelişmeler de bu yönde ilerliyor.

İlginizi Çekebilir: CES 2018 Kapsamında Tanıtılan İlginç Teknolojiler

İLGİLİ HABER:  Yeni MacBook Pro Serisi Tanıtıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?