2018 iPhone Modellerinin Tasarımları Ortaya Çıktı

0
71
2018 iPhone

Apple’ın yeni seri iPhone modellerini tanıtması için artık çok kısa bir süre kaldı. Tabii ki yaz aylarının bitmesi gerekiyor ancak Sonbahar dönemine kadar akıllı telefonlarla ilgili birçok detayın ortaya çıkmasını bekliyoruz. Yeni modeller için sürekli yeni bilgiler gelmeye devam ediyor ve tasarımlar ortaya çıkıyor.

Teknik özellikler bir yana tasarım çizimleri de paylaşılan 2018 iPhone modellerinin, dün paylaşılan tasarım taslak çizimleri ve render görüntüleri ise bir hayli önemli detayları ortaya çıkardı. Yeni akıllı telefon modellerinin tasarımını ortaya koyan çizimler ve görsellerin hemen ardından ortaya çıkan tasarımlara daha detaylı olarak bakalım.

6.1 İnç 2018 iPhone Tasarımı Nasıl Olacak?

Öncelikle ilk paylaşımı yapılan çizimlerden söz edelim. 6.1 inç iPhone modeli için paylaşılan bu çizimler ve render görüntüleri, yeni akıllı telefonların beklendiği gibi çentikli tasarımla geleceğini gösteriyor. Bu görsellere göre yeni seri akıllı telefonların ön kısmında çentik bölümüne yer verilecek. Çentik alanı iPhone X akıllı telefonlarında olduğu gibi oldukça geniş olacak. Fakat ön kısımda başka hiçbir detay olmadığını görüyoruz. Yeni seri akıllı telefonların ekran çerçevelerinin oldukça ince olduğunu görüyoruz.

2018 iPhone

Herhangi bir menü tuşunun kullanımı yapılmadığı da görülen akıllı telefonların, yan kısımda da standart bir tasarımla geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu detayların dışında yeni seri akıllı telefonların arka kapak kısmında da özel bir tasarımla geleceği görülüyor. Köşeye konumlandırılmış olan tek bir arka kamera kullanacağından söz edilen telefonun, arka kamerasının oldukça geniş olduğunu görüyoruz.

Çok daha geniş olan kamera alanının, kamera niteliklerinin değişeceğini işaret ettiğini de belirtelim. Bunun dışında yeni seri akıllı telefonların arka kısmında da parmak izi sensörlerinin kullanılmadığı görülüyor. Hem önde hem de arkada parmak izi sensörleri bulunmaması, bu modelin de yüz tanıma sistemiyle beraber geleceğinin en büyük kanıtları arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABER:  6.1 İnçlik iPhone X Modeli Nasıl Olacak?

6.5 İnç 2018 iPhone Modeli

Diğer bir görsel ve çizimler ise 6.5 inçlik iPhone modeline ait. Bu model için paylaşılan görsellerin içerisinde de çok önemli detaylar söz konusu. Ön kısımda yine çentikli tasarımın kullanıldığı görülüyor ancak bu kez çentik alanının biraz daha küçültüldüğünü görüyoruz. Ayrıca telefonların çerçeve kısmında da diğer modele göre daha ince bir tasarım kullanacağı görülüyor. Muhtemelen OLED ekran kullanılması nedeniyle çerçeve alanlarının çok daha ince olduğunu düşünüyoruz.

2018 iPhone

Zaten paylaşılan bilgilerde bu detayları gösteriyor. Arka kapak tasarımına geçtiğimiz zaman ise bu kez çift kamera yerleşiminin yapıldığını görüyoruz. Çift kamera dizilimi ise yine iPhone X modelinin aynısı olacak. Üst üste sıralı olan kameraların diğer modele göre biraz daha küçük lenslere sahip olduğunu da bir ek bilgi olarak belirtelim. Hem arka kısımda hem de ön kısımda yeni seri akıllı telefonların iPhone X tasarımını yansıttığını söyleyebiliriz.

Son olarak iPhone X 5.8 inçlik modelden söz edelim. Bu model için bir çizim görseli paylaşılmış değil ama bu modelinde yine mevcut modelle birebir olarak aynı tasarımı kullanacağı görülüyor. Yeni seri akıllı telefonların kamera dizilimi ve ekran dizilimi konusunda da herhangi bir değişim beklemiyoruz. Bunlar için gelen bilgilerde yorumları doğrulamakta. Söz konusu yeni seri akıllı telefonların, tasarım kısmında daha ne gibi artıları olacağını zamanla öğrenmeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple 3D Arayüzü Mühendisi Arıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?