A12 işlemcileri

Apple’ın yeni iPhone modelleri yaz sonrasında karşımıza çıkacak. Yeni akıllı telefonlar için detaylar ise yoğun bir şekilde paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak yeni iPhone modellerinin içerisinde yer alacak olan işlemci modelleriyle ilgili olarak bazı paylaşımlar yapılmıştı. A12 işlemcileriyle beraber geleceği ve ilk 7 nm üretim sürecinin ürünü olacağı söylenen A12 işlemcileri içinse ilk performans testleri ortaya çıktı. 2018 iPhone modellerine dahil olduğu belirtilen iPhone 11,2 akıllı telefonları için paylaşılan performans test sonuçları, yeni işlemcinin performans değerlerini de ortaya çıkarmış oldu.

2018 iPhone Performansı Tatmin Etmeyebilir

Paylaşılan test sonuçlarına göre A12 işlemcileriyle beraber 2018 iPhone modelleri pek istenen değerlere ulaşamayacak. Eski seri işlemci modellerine göre bu seride çok önemli bir fark söz konusu olmayacak. Eski işlemcinin tek çekirdek performansı kısmında 4238 puan aldığını görmüştük. Ortaya çıkan yeni performans testine göre A12 işlemcileri ise 4673 puan alıyor. Arada 400 puanın üzerinde bir fark olsa da istenen fark söz konusu değil.

A12 işlemcileri

Bunun dışında çoklu çekirdek performansı kısmında ise biraz daha yüksek bir fark söz konusu. iPhone X akıllı telefonlarında yer alan A11 çiplerinin skoru 10308 puan olduğunu görüyoruz. 2018 iPhone modeline ait olduğu ve A12 çipleriyle beraber yapıldığı belirtilen testlerde ise çoklu çekirdek puanının 10912 olduğu görülüyor.

A12 işlemcileri

Her iki test kısmında da A12 işlemcileri daha yüksek performans değerlerine ulaşıyor ancak istenen fark söz konusu değil gibi gözüküyor. Daha detaylı bilgiler için yeni akıllı telefonların tanıtımını beklemek gerek. Şimdilik performans konusunda net bilgiler vermek zor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?