Yeni iPhone akıllı telefonlarında sunulacak sistemler için sürekli yeni bilgiler geliyor. Yeni telefonların, sistem özellikleri için çok önemli detaylar elde ettik. Ekranlar, teknik özellikler, kameralar derken 2018 iPhone akıllı telefonları için bu kez kablosuz şarj desteği ortaya çıktı. Daha öncede bu modellerle beraber Apple’ın kablosuz şarj cihazı AirPower serisinin satışa çıkarılacağını belirtmiştik. Şimdi ise 2018 iPhone modellerinin kablosuz şarj değeri konusunda bilgiler geldi.

2018 iPhone Modellerde Kablosuz Şarj Hızlanacak

Bu konuda son gelen bilgiler Apple’ın hız sorununu çözeceğini gösteriyor. Mevcut kablosuz şarj destekli akıllı telefonlar olan iPhone X ve iPhone 8 serisinde sadece 7.5W değerin sunulduğunu biliyoruz. Bu değer, Apple’ın rakiplerinden bir hayli geride kalmasına neden oluyor. Son amiral gemisi Android akıllı telefonlar Apple’ın iki katı hızlı şarj oluyor ve 15W değerine sahip. Haliyle kablosuz şarj destekli iPhone modellerinin, hızlı şarj konusunda bir hayli sıkıntıları olduğu görülüyor.

2018 iPhone

2018 iPhone modellerinde ise bu sorunun çözüleceğinden söz ediliyor. İddialara göre yeni modellerde 30W değeri sunulacak. 30W desteğiyle çıkacağı belirtilen iPhone akıllı telefonlarının, çok kısa bir süre içerisinde kablosuz şarj olabileceğinden söz ediliyor. Daha öncede yer vermiştik, bunun için FPC bonbin sisteminde bir değişikliğe gidilecek.

Telefonların kalınlık değerinden ödün verilerek, bakır bobin sistemine geçiş yapılacak ve bu teknoloji sayesinde 2018 iPhone modellerinde 30W değerini görmemiz mümkün olacak. AirPower için bu değerlerin elde edilip edilmeyeceği ise soru işareti.

Özel Bir Cihaz Gelir Mi?

AirPower’ın performansını sadece kağıt üzerinde biliyoruz. Yeni iPhone modelleriyle beraber ne kadar performans sunacağını da bilemiyoruz. Bunun için Apple’ın başka bir alternatif üzerinde çalıştığı haberleri de gerçek olabilir.

Daha ilk nesil AirPower cihazlarını görmeden, ikinci nesil satışa çıkabilir. Tüm bu soru işaretlerinin giderileceği tanıtımı beklemek gerekiyor. Eylül ayında yapılan tanıtımlardan sonra, Apple için yeni kablosuz şarj dönemini öğrenme fırsatımız olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?