2018 iPhone Modelleri için İlk Satış Tahminleri Geldi

2018 iPhone modelleri için ilk satış tahminleri geldi. 2018 iPhone satış tahminleri için dikkat çeken detaylar neler? Yeni modeller için ilk bilgiler.

0
136
2018 iPhone

Yeni iPhone modelleri için geri sayım başladı. 2018 iPhone modelleri olarak gelecek olan yeni seri akıllı telefonların özelliklerinden detaylı olarak söz etmiştik. Gelen bilgiler ise sadece telefonların teknik özellikleri kısmında değil. Bunun dışında telefonların satış durumu ve stok durumu hakkında da bilgiler gelmeye başladı. Son olarak yeni akıllı telefonların ne kadar satış elde edeceği konusunda bazı bilgiler ortaya çıktı. Daha doğrusu bu konuda ilk tahminlerin geldiğini söylemek daha doğru olacaktır. Hemen Apple kaynaklarından gelen bilgilere bakalım.

2018 iPhone Modelleri Ne Kadar Satacak?

Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilere baktığımız zaman, ilk anketlerde yeni iPhone modellerinin satışının yükseleceği görülüyor. Analizler ve son anketlere göre ilk satış tahminleri 350 milyon adet satış elde edileceği. Özellikle 6.5 inç iPhone modelinin beklenen farklılıkları ortaya koyacak olursa, çok satış elde edeceğini söylemek doğru olacaktır.

iPhone 9

Yeni akıllı telefon modellerinin satışlarının eski iPhone kullanıcılarından gelip gelmeyeceği ise kesin değil. Yani mevcut iPhone kullanıcılarının yeni akıllı telefonları ne kadar tercih edeceği konusunda kesin veriler elde edilmiş değil. Tahminler her 100 milyon kullanıcıdan 65-70 milyon kullanıcının 2018 iPhone modellerini tercih edeceği yönünde.

Bu rakamların Apple’a ne kadar gelir getireceği konusunda ise açıklamaları beklemek gerekiyor. Telefonların satış rakamı kadar, satış fiyatı da bir hayli önemli. iPhone X serisinde olduğu gibi bir gelir durumunun yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu. 350 milyon satış tahminin ne kadarının tutturulacağı ise başka bir soru işareti.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 26 Haziran'da 7 Ülkede Daha Satışa Sunuluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?