2018 iPhone Modelleri Çıkmadan Note 9 ile Karşılaştırıldı

Taslak görüntülerinden hazırlanan maket 2018 iPhone modelleriyle Note 9 akıllı telefonları karşılaştırıldı. Tasarım kısmında 2018 iPhone modelleri neler sunacak

0
166
2018 iPhone

Eylül ayı itibariyle tanıtılmasını beklediğimiz 2018 iPhone modelleri, 12 Eylül tarihinde resmiyet kazanmış olacak. Yeni modellerin tanıtımı bekliyoruz ancak bir yandan da nasıl bir telefon serisi geleceğini biliyoruz. Çok büyük bir sürpriz olmazsa yeni iPhone akıllı telefonlarının tasarımı aşağı yukarı belli. Hatta daha önce paylaşılan patent görselleri ve render görüntülerinden yola çıkarılarak hazırlanmış olan 2018 iPhone maketleri bile bulunuyor.

Telefonların birebir ölçüleriyle hazırlandığı belirtilen bu maketlerle beraber yeni bir karşılaştırma yapıldı. Bu kez macrumors sitesi maketlerden yola çıkarak 2018 iPhone modelleri ile Note 9 akıllı telefonlarını karşılaştırdı. %100 doğruluk sunmasa da karşılaştırmayı en azından fikir vermesi adına inceleyelim.

2018 iPhone Modelleri Note 9’a Karşı

Karşılaştırmanın gerçek 2018 iPhone modelleri ile yapılmadığını belirtelim. Beklenen özelliklere ve daha önce paylaşılmış olan render görüntülerine göre hazırlanmış maketlerle bir karşılaştıra söz konusu. Tekrar bunu hatırlatalım.

2018 iPhoneKarşılaştırmaya geçtiğimiz zaman tasarımların nasıl bir fark oluşturduğunu görüyoruz. 5.8 inç iPhone X modelinden başlayacak olursak, iPhone X ile aynı kasayı kullanan modelin Note 9 serisine göre çok daha ufak bir kasa ile geldiğini söyleyelim. 5.8 inçlik iPhone X modelinin yine üst üste çift kamera kullanımı yapacağı ve kasa kısmında iki parmak daha küçük bir telefon geleceği görülüyor.

Aynı durum 6.1 inç iPhone modeli içinde geçerli. 6.1 inç iPhone akıllı telefonlarının da kasa boyutu olarak, Note 9 modelinden daha küçük bir seri olması çok şaşırtıcı bir durum değil. Gözle görülür bir şekilde Note 9 akıllı telefonlarından daha küçük bir kasaya yer verilmiş olacak. Arka kısımda kullanılacak olan tek arka kameranın ise direk göze çarpacağı ve kamera alanının biraz daha dışta olması dikkat çekici.

2018 iPhoneSon model ise en büyük iPhone olarak beklenen 6.5 inç iPhone modeli. Şaşırtıcı bir şekilde 6.4 inç ekrana sahip olan Note 9 modelinden daha küçük bir kasaya yer verileceği dikkat çekmekte.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 için Bir Detay Daha Ortaya Çıktı

6.5 inç iPhone modelinin, daha büyük bir ekrana rağmen kasasının daha küçük olacak olması, tek el ile kullanımın çok daha rahat olacağını ortaya koyuyor. Özellikle 6.1 inç iPhone modelinin tek el ile kullanımı oldukça rahat olacaktır. Yine bu karşılaştırmanın tahmini maketlerle hazırlandığını belirterek sizleri video ile baş başa bırakalım.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?