2018 iPad Pro Bükülme Sorunu

0
68
2018 iPad Pro

Apple’ın yeni tablet serisi için beklenen tanıtım kısa bir süre önce yapıldı. Bu yılın en çok konuşulan ve bilgisayarları aratmayan tablet modeli olarak öne çıkan 2018 iPad Pro serisinin, çok önemli değişikliklerle beraber geldiğini gördük. Tasarım kısmında en büyük değişiklikte yeni çerçeveler olmuştu. Tabletlerin çerçeve kısmında yeni nesle geçiş yaptığı ve tamamen çerçevesiz olarak geldiğini gördük.

Face ID sistemine rağmen çok ince çerçevelerle beraber gelen 2018 iPad Pro modelinin, en sevilen özelliklerinden birisi ince olması olsa da bu durum yavaş yavaş dezavantaja dönüşmeye başladı. İnce çerçeve beraberinde sağlamlık sorunlarını da getirmeye başladı. Hatta işin biraz daha ileri gittiği ve kutudan hasarlı ürünlerin çıkmaya başladığını ekleyelim.

2018 iPad Pro Bükülme Sorunu için Açıklama

İlk olarak sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda kullanıcılar yeni aldıkları 2018 iPad Pro modellerinin kutudan bükülmüş bir şekilde çıktığını belirtmişti. Kasada bükülme sorunu yaşandığı yönünde mesajlar ardı ardına gelmeye başladı ve görsellerde ortaya çıktı. Bunların hemen ardından 2018 iPad Pro modeli için forumlarda da benzer sorunların mesajlarının paylaşıldığını görmeye başladık.

2018 iPad Pro

Ardı ardına gelen mesajlar ve paylaşılan fotoğraflar sonrasında Apple tarafından da konuya ilişkin yüzeysel bir açıklama geldi. Kasada yaşanan bazı bükülme sorunlarının performans değerlerini değiştirmediği ve performansı etkilemediğini belirten bir açıklama yapıldı. Bir yandan sorun kabul edilmiş oldu bir yandan ise sorun önemsenmemiş oldu.

Özellikle LTE tercihi yapılan tablet serilerinden benzer bir durumun ortaya çıktığı belirtiliyor. LTE kullanılan 2018 iPad Pro modellerinde anten yerleşimine bağlı olarak bükülme sorunlarının arttığı konusunda bilgiler veriliyor. Kutudan bükülmüş olarak çıkan 2018 iPad Pro modelleri için nasıl bir onarım programı uygulanacağı ise bilinmiyor.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?