2018 iPad Pro Bükülme Sorunu için Yeni Açıklama Geldi

0
57
2018 iPad Pro

Bu yılın en iddialı tablet modellerinden biri olan 2018 iPad Pro, tasarımsal açıdan çok önemli değişikliklerle kullanıma sunuldu. Yeni tablet serisinin en büyük değişikliği tasarım değişiklikleri olsa da tek değişiklik tasarım kısmında olmadı. Fakat görünen o ki teknik özelliklerde elde edilen başarı uzun bir süre konuşulmayacak.

Bunun yerine tasarımı ve beraberinde gelen sorunların konuşacağı gibi duruyor. Çok kısa bir süre önce gündeme gelen bükülme sorunu da bu durumun en büyük kanıtları arasında. Kullanıcıların 2018 iPad Pro cihazlarını kargodan bükülmüş bir şekilde almaları sonrasında sosyal medya üzerinden patlak veren dayanıklılık konusu, daha uzun süre gündeme kalacak gibi. Konuya ilişkin Apple’ın yetkililerinden ise yavaş yavaş açıklamalar gelmeye başladı.

Buradan: 2018 iPad Pro Bükülme sorunu detaylarına bakabilirsiniz.

2018 iPad Pro Bükülme Sorunu Kabul Edildi Mi?

Konu hakkındaki açıklama Apple yöneticilerinden biri olan Dan Riccio tarafından geldi. Doğrudan Tim Cook tarafından yapılmayan açıklamada dikkat çekici detaylar var.

Yönetici, 2018 iPad Pro modelinin şimdiye kadar yapılmış en ince iPad kasasına sahip olduğunu belirtiyor. Sadece 5.9 mm kalınlıkta bir kasanın kullanılmasının olumsuz bir etkiye neden olduğu ise kabul edilmiyor. Açıklamada da 5.9 mm kalınlığında olan 2018 iPad Pro modelinin tüm dayanıklılık testlerinden geçtiği vurgusu yapılıyor.

2018 iPad Pro

Ayrıca günlük kullanımda da herhangi bir sorun oluşmadığı konusunda ifadelere de yer verilmiş. Kısacası Apple’ın sorunu net olarak kabul ettiğini de etmediğini de söylemek yanlış olur. 2018 iPad Pro bükülme durumu için garanti konusunda bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı ise başka bir soru işareti. Belki de yakın zamanda yeni bir onarım programının başlatıldığını görmek mümkün olabilir.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?