2017 Yılının En İyi Selfie Kameralarına Sahip Telefonları

0
136

Bu yıl, yüzlerce yeni akıllı telefon modeli tanıtıldı. Çinli üreticiler başta olmak üzere, onlarca yeni telefon pazara sokuldu. Onlarca yeni telefon içerisinde bazı telefonlar ise sektörde başı çeken seriler olarak sektörün zirvesini oluşturdu. İşlemcileri, bellekleri, grafik işlemcileri gibi detayları geride bırakacak olursak, yeni amiral gemisi telefonların sektörde en çok ilgi çeken yönlerini kameralar oldu.

Her ne kadar telefonların teknik özellikler bölümünde sektöre damga vuran yenilikler ortaya çıkmış olsa bile, kullanıcıların en çok önem verdikleri kamera teknolojisinde çok daha büyük oranda bir gelişim yaşandı. Bu gelişimle beraber şimdiye kadar telefonların genelde ana kameraları (arka kamera) karşılaştırmalara ve testlere alındığı görüldü. Peki, en iyi selfie kamerasına sahip olan telefon hangisi oldu? Ön kameralarda durum nasıl? Bu yazımızda ön kameralara göre telefonları inceleyeceğiz.

En İyi Selfie Kameralı Akıllı Telefonlar

Google Pixel 2 ve Pixel XL 2

Sadece kamera konusunda değil, sahip olduğu donanımlarla beraber bu yılın en çok konuşulan telefonu Google Pixel 2 serisi oldu. Kamera kısmında, bu seride yapay zeka destekli ekstra çiplerin kullanılması listemizde, Pixel 2 serisini ilk sıraya taşıdı.

8 MP değerinde kamera kullanan telefon, aktif portre sistemi sunmakta. Gözlük, şapka, hatta saç stili tanıma ayrıcalığına sahip olan telefon, arka planlarla kullanıcıları bu sistemle ayırt edilebiliyor. BOKEH özelliğinin bulunması, başarılı düşük ışık performansı ile dikkat çeken telefon, iPhone X’in bile önünde.

en iyi selfie kamerası

iPhone X

Selfie özellikleriyle kendini gösteren bir diğer model iPhone X. Face ID ile başlı başına kendisini kanıtlayan telefon, ön kamerasında kullandığı teknolojiyle de farkını göstermeyi bilmiş. 7 MP değerinde ön kamerasının, 32 mm f/2.2 diyafram açıklı lensleri başarılı bir çekim kalitesi sunuyor. Geliştirilmiş portre modu ile zenginleşen kameranın, renk derinliğinin ve yüz hatlarını detaylandırma özelliğinin bir hayli başarılı olması en büyük artılar arasında.

İLGİLİ HABER:  Apple, Kuralları Gereği Mühendisinin İşine Son Verdi

en iyi selfie kamerası

iPhone X Kamerası hakkında detaylı bilgi için: iPhone X Kamera Özellikleri

Vivo V7+

Listemizde sürprizlere geçiş yapalım. Çinli üretici olan Vivo tarafından sunulan Vivo V7+, kamera konusunda sunduğu değerler sayesinde en iyi kameraya sahip olan telefonlar arasında yer aldı. Özel bir selfie kamerası kullanan Vivo V7+, 24 MP değerinde kamerası ve LED flash desteği ile en iyi çekim kalitesini sunma konusunda oldukça gayretli bir performans çiziyor. Bu değerlerle beraber Vivo V7+, Pixel 2 kadar olmasa bile başarılı bir selfie deneyimi sunuyor.

en iyi selfie kamerası

Galaxy Note 8

Geçelim bir başka deve. Samsung’un yeni amiral gemisi olan Note 8 akıllı telefonları selfie kamerası konusunda en başarılı serilerden bir tanesi. Otofokus özelliğine sahip olan 8 MP ön kamera, yapay BOKEH modu gibi birçok artı sunuluyor. Sinir ağı görüntü analizi yapan ve 25 mm f/1.7 lenslere sahip olan telefon, listenin en başarılılarından.

en iyi selfie kamerası

OnePlus 5T

OnePlus 5 akıllı telefonlarında iPhone 7 Plus modellerini taklit eden markanın, bunun hemen sonrasında tanıttığı OnePlus 5T akıllı telefonlarında yine kamera öne çıkıyor. 16 MP kamera, 20mm f/2.0 lenslerine sahip. Eksik olarak Bokeh efektleri bulunmayan akıllı telefonların, yine başarılı bir değerde olduğu kesin.

en iyi selfie kamerası

Motorola Moto X4

Arka kamera tasarımında kullandığı dairesel tasarım sayesinde kendisini kanıtlayan Moto X4, ön kamera kısmında beklenen performansı veriyor. 16 MP kameralar, LED Flash desteğiyle de genişletilmiş.

en iyi selfie kamerası

Bu modelleri, daha sonrasında Sony Xperia XZ1, Huawei Mate 10, HTC U11+ gibi serilerle genişleteceğimizi belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?