2017 Yılı Son Çeyrek Bilgisayar Satış Verileri Açıklandı! Apple Ne Durumda?

0
67
apple macbook satışları

Teknolojik gelişmelerin zirve yaptığı bir yılı daha geride bıraktık. Daha önceki senelere göre teknoloji konusunda çok daha aktif bir yıl olan 2017 yılının, teknoloji verileri ise ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak 2017 yılının son çeyrek verileri paylaşılmaya başlandı. Daha önce bu verilerde akıllı telefon satışları konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Bu açıklamaların hemen ardından ise bilgisayar satışları için yeni verileri paylaşıldı. Apple’ın da kendisini gösterdiği satış verilerine geçelim.

Bakınız: Office Mac 2016 Yeni Güncellemesini Aldı

Apple Bu Kez 4.Sırayı Aldı

2017 yılının son çeyrek verilerine göre Apple, geçtiğimiz yılı en etkin bitiren markalardan biri oldu. Teknoloji devinin tüm modeller kapsamında 19 milyon 661 bin ürün satışı gerçekleştirildiği açıklandı. Bu rakam Apple’ı bir adım öne taşıdı ve Asus’un önüne geçildi. Bilgisayar üreticileri konusunda en yetkili firmalardan biri olan Asus’un bile geride kalmasıyla beraber Apple 4.sırada yer aldı. Markanın pazardaki payını ise %7.6 seviyesine çıkardığı açıklandı.

MacBook

Tabii ki bu rakamlarda yeni iMac Pro modelinin henüz yeteri kadar etkili olmadığını belirtelim. Bu sene satışların daha yoğun yapılacağı ve ilk satışların 2018 verilerine ekleneceği bilgisi verildi. Apple’ın 4.sıraya yerleştiği satışlarda, diğer markaların ise yine genel satışlarının da bir düşüş yaşandığı görülüyor. Büyük üreticiler ise bundan pek etkilenmemiş gibi gözüküyor. Sıralama ise şöyle;

  • HP — 58 milyon 800 bin adet satış
  • Lenovo —- 54 milyon 857 bin adet satış
  • Dell —– 41 milyon 821 bin adet satış
  • Apple —– 19 milyon 661 bin adet satış.

İşte bu üç markanın dışında bir düşüş söz konusu. Toplam satış rakamlarında yükselme yerine çok düşük bir oranda düşüş olmasının nedeni ise bu. Toplam satış rakamı ise 259 milyon 529 bin olarak açıklandı.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?