2016 Yılının En İyi Torrent Siteleri

Genel olarak torrent sitelerinden ya da torrent uygulaması kullanarak dosya indirmenin yasalara uygun olmadığı bilinse bile, işin aslı P2P dosya paylaşımı tamamı ile yasalara uygundur. Bu durumda can alıcı olan nokta ise indirilen dosyaların telif hakkının bulunmuyor olması.

Listede başı Zamunda.Net adlı torrent sitesi çekiyor. Kickasstorrents isimli torrent sitesi kullanıma kapatıldıktan sonra kullanıcıların ilk tercihi haline geldi. Listenin ikinci sırasında ise The Pirate Bay isimli site geliyor. Bu site 2003 yılından beri hizmet veriyor. Üçüncü sırada ise Extra Torrent geliyor. Dördüncü olarak ise BitTorent için arama motoru işlevini gerçekleştiren Torrent Z geliyor. Listenin beşinci  sırasında ise daha çok RBG ismi ile tanınan ve 2008 yılında kurulan RARBG geliyor.

RARBG ise protokol olarak  BitTorent’i kullanıyor. Altıncı sırada ise genellikle İngiltere’ de kullanılan 1337X tabanlı torrent sitesi bulunuyor. Yedinci sırada ise ilk defa 2005 yılında hizmete geçirilen ve TV torrent dağıtımı için hizmete sunulan web sitesi geliyor. Sekizinci sırada ise yaklaşık olarak saniyede 2 ziyaretçi kapasitesi  bulunan Torrent Hound  geliyor. Bu sitede ayrıca film ve oyun gibi içeriklerde bulunuyor. Dokuzuncu sırada ise görsel arayüzü ile tüm dikkatleri üzerine toplayan YTS.AG geliyor. Listede en son sırada ise son yıllarda gittikçe popülerleşen Torrent Downloads geliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?