2018 yılının en iyi 5 strateji oyunu (iOS ve Android için)

0
7028

Strateji oyunları, taktikler üreterek birbirlerini mağlup etmeye çalışan zihinlerin kapışmasıdır. İster uzak gelecekteki bir savaş olsun, ister aniden gelişen bir meydan savaşı… Strateji oyunları içinizdeki generalin açığa çıkmasına izin veriyor. Ve artık bu oyun türünün heyecanını, neredeyse sadece iOS ve Android cihazlarımızda yaşıyoruz. Peki, önümüzdeki bir yıl boyunca iPhone ve Android telefonlarımıza hangi strateji oyunlarını yüklemeliyiz? İşte bu sorunun cevabını, 2018 yılının en iyi  strateji oyunları listemizde bulacaksınız.

2018 yılının en iyi strateji oyunları (iOS ve Android için)

1- Banner Saga 2

Hikayeye dayalı rol yapma ödülünün sahibi olan destansı oyun, zorlu bir dünyada duygusal yolculuğuna devam ediyor. Çöküşün eşiğindeki Viking klanlarınızı düşman ülkelere götürüyorsunuz. Cesur liderlik kararları vermeye ve kaynakları akıllıca yönetmeye çalışarak, zorlu ve vahşi şartlarda hayatta kalmak için ustalıkla savaşmanız gerekiyor.

Banner Saga 2 Ekran Görüntüleri:

Geliştirici: Versus Evil İndir: iOS | Android
Tür: RPG / Taktik Strateji Fiyat: 36.99 TL (Android), 34.99 TL (iOS)

 

2- Lost Frontier

Lost Frontier, Savaşlara Vahşi Batı temasını kazandırırken, Advance Wars gibi taşınabilir klasiklerden ilham alan bir sıra tabanlı taktik oyunudur. Oyuncular silahçılara ve binicilere, ayrıca Gatling silahlarına ve fantastik steampunk buluşlara komuta ediyorlar.

Lost Frontier ekran görüntüleri:

Geliştirici: Mika Mobile Download: iOS | Android
Tür: Platform oyunu Fiyat: 2.99 $ (iOS), 10.99 TL (Android)

3- Legends of Callasia

Legends of Callasia, mobil cihazlara uygun ve hızlı oynanan bir strateji oyunu. Oyunun ücretsiz sürümünde Hundred Kingdoms, Revenant veya Faeborn bölgelerini savunmaya ve toprak kontrolünü elinizde bulundurmaya çalışıyorsunuz. Oyun, her turda yalnızca bir aksiyona sahip kahramanınızı merkez alıyor. Bu aksiyonu yapılar ve şehirler inşa etme veya yükseltme, şehirler arasında ilerleme, tarafsız veya düşman bölgeler üzerinde kontrol kurma görevleri için kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz sürüm öğretici, üç gruptan her biri için bir kampanya ve çatışma haritaları içeriyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7, pil ömrü açısından rakiplerinin çok gerisinde kaldı

Legends of Callasia ekran görüntüleri

Geliştirici: Boomzap Download: iOS | Android
Tür: Platform oyunu Fiyat: Ücretsiz

 

 

4- Clash Royale

Clash Royal, 3 dakikalık zorlu turlarda kule savunması ve sınır hattı atakları taktiklerinin havalı bir karışımını sunuyor. Oyuncular hücum ve savunma arasında dikkatli bir denge kurmak zorunda ve hızlı oyun turlarında yapılan tek bir hata mücadelenin tamamına mal olabilir. Oyun ücretsizdir. Mücadele boyunca kazandığınız ödül sandıklarıyla kilitli özellikleri açabilirsiniz. Ancak beklemek istemiyorsanız, kilitli özellikleri satın alabilirsiniz.

Clash Royal ekran görüntüleri:

Geliştirici: Supercell İndirmek için: iOS | Android
Tür: Kule savunma oyunu Fiyat: Ücretsiz

 

5- Templar Battleforce

Templar Battleforce, RPG’lerin hassas oyunuyla stratejik savaş ve ordu oluşturmanın bağımlılık yaratan bir karışımı. Leviathan savaş alanını keşfederken, güçlü Tapınakçılar, korkunç yabacılar, düzenbaz insan grupları ve eski Narvidian tehdidi ile karşılaşacaksınız. Bir dizi Templar uzmanını istihdam ederek kendi özel Battleforce’unuzu yaratın ve ateş timleriniz için farklı stratejiler dağıtın. Güçlerinizi hem acemi hem de ustalar için meydan okuyan taktik senaryolarda yönlendirin.

 

Templar Battleforce ekran görüntüleri:

Geliştirici: Trese Brothers İndirmek için: Android | iOS
Tür: Gerçek zamanlı strateji Fiyat: 3.99 $ (iOS), 14.99 TL (Android)

 

Bana göre 2018’in en iyi iPhone/iOS/Android strateji oyunları bu şekilde. Sizin en sevdiğiniz strateji oyunu hangisi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?