2015’te Tanıtılacak Olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a Dair Bilinenler

1
2540

Sonbahar 2015’te tanıtılması beklenen iPhone 6s dair söylentileri sizin için birleştirdik ve derledik. iPhone 6s, 6’ya göre diğer iPhone modelleri 5 ve 5s’te olduğu gibi tasarımsal bir değişikliğe sahip olmayacağı ancak işlemci, kamera yönünden geliştirmelerle geleceği öngörülüyor.

Olası Özellikleri;

  • A9 işlemci
  • Çift objektifli DSLR kalitesinde kamera
  • iPhone 6 ile aynı tasarım
  • 16 GB, 64 GB ve 128 GB kapasiteli
  • Altın, Gümüş ve Uzay Grisi renklerinde

Biz Ne Bekliyoruz?

2014 Eylül ayında piyasaya Apple’ın iPhone 6 ve 6 Plus’ı sadece birkaç ay tüm piyasalarda satışa sunuldu. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus söylentilere benzer şekilde geldi. 2015 yılında yine (iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gibi) muhtemelen Apple, iki ayrı boyutta iPhone tanıtacak.

Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus olacak. “S” adlandırması 2009 yılından bu yana benzer şekilde kullanıldı. iPhone 6 Plus ise yeni bir model ve isimlendirmesi olması sebebi ile iPhone 6s Plus şeklinde isimlendirilmesi sadece bir söylentidir. Ancak iPhone 6s isimlendirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Henüz yeni nesil iPhone için net söylentiler yok. Ancak tahminler tasarımsal yönden değil, donanımsal yani işlemci, kamera gibi yönlerden geliştirilmiş bir iPhone’nun tanıtılacağı yönünde. Geçmişte, “S”, siri, dokunmatik kimliği, yeni işlemci ve kamera iyileştirmeleri gibi özellikler getirdi. Bu son güncellemeleri dayanarak, biz 2015 iPhone modelinin performans ve kamerasının geliştirileceği düşünüyoruz. 2015 iPhone modelinde daha fazla RAM kullanılabilir. Apple, iPad Air 2’de iPad Air’e göre RAM miktarını 1GB’dan 2GB RAM çıkarttı. Aynı şekilde iPhone 6s’de 2GB RAM görülebilir.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yine Apple Pay, 802.11ac Wi-Fi özellikleri ve gelişmiş LTE teknolojisi, Touch ID kimlik desteği ve NFC olmak üzere iPhone için ayrılmaz hale gelmiş özellikleri sunmaya devam edecektir.

iPhone 6 için safir ekran üretim sorunları nedeniyle gerçekleşmedi ancak 2015 iPhone modelleri için Foxconn tarafından safir ekran üretimi ve iPhonelar için uygulamasının yapılacağı bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Plus Ekran Panelleri Ortaya Çıktı

Dokunsal geri bildirim sistemi “Force Touch”u Apple ilk kez Apple Watch’da kullandı. Muhtemelen yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta ekran teknolojisi yenilenerek bu sistem kullanılacak.

Bir diğer ve en önemli söylentilerden bir tanesi de Apple’ın 4.7 ve 5.5-inç ekranlı cihazlarının yanında 2015 yılında yeni tasarlanmış 4 inçlik iPhone modelini de tanıtacağı. Bu konuda kimi kullanıcılar büyüyen ekranlardan rahatsız olmuştu ve bu konuda kullanıcılarına kulak veren Apple’ın böyle bir alternatif sunabileceği düşünülüyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?