2015 Yılının En İyi Android Oyunları

0
402

2015 Yılın yavaş yavaş geride bırakırken, bu sırada da yıl içerisinde yapılan en iyi şeyleri listelemeye başladık. Google’da 2015 yılında Android için geliştirilmiş en iyi oyunları listeledi. Bizde bu listeyi sizler için derledik. Google’ın bu listeyi hazırlarken hangi standartları baz aldığını bilmiyoruz ancak seçilen oyunların aslında çok sevilen oyunlar olduğuna şüphemiz yok.

Taichi Panda Oyunu

taichi-panda

Ücretsiz olarak Android cihazınıza indirip kurabileceğiniz Taichi Panda Google tarafından seçilmiş en iyi Android oyunları arasında yerini alıyor. Oyundan biraz bahsetmek gerekirse hem online hemde offline olarak oynayabildiğiniz bu oyun RPG türünde bir oyun. Farklı hikayesiyle ve aksiyonuyla yayına çıktığı günden bugüne kadar milyonlarca kullanıcının beğenisini kazandı.

Fallout Shelter

Fallout Shelter

Fallout Shelter yine Google tarafından yılın en iyi oyunları listesine alınmaya layık görülmüş bir oyun. Fallout Shelter, olası bir nükleer savaştan sonra karşılaşılabilecek olan sorunları konu alan bir oyun. Oyunda savaştan sonra kendinize bir sığınak inşaa etmeniz ve burada mutantlara ve yağmacılara karşı kendinizi savunmanız gerekiyor. Aynı zamanda dışarıdan gelip sizden yardım isteyenleri de kendi sığınağınıza alabiliyor ve sığınağınızı geliştirebiliyorsunuz. Strateji oyunu kategorisine alabileceğimiz bu oyunu da uzun süre keyifle oynayabilirsiniz.

Need for Speed No Limits

Need for Speed No Limits

Ücretsiz çıkarak bizi bir kez şaşırtmayı başarmıştı. Oyunu indirip kurduğumuz andan itibaren elimizden bırakamadık desek doğru olur. Şüphesiz Need for Speed No Limits bu yılın en iyi yarış oyunlarından bir tanesi, hatta belki de en iyisi diyebiliriz. Oyunda aksiyon hiç dinmiyor diyebiliriz, sürekli bir yarış içerisindesiniz ve sürekli polislerden kaçıp en iyi olmak zorundasınız. Severek oynadığımız Need for Speed No Limits‘i tanımlayabilecek en iyi cümle olarak da anlatılmaz yaşanır demeyi tercih ediyoruz. Unutmadan söylemek gerekirse, oyunda kendi otomobilinizi modifiye etmenize de imkan veriliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple 2017'de Neler Getiriyor?Mac,iPhone,iPad Ve Diğer Her Şey

MORTAL KOMBAT X

MORTAL KOMBAT X

MORTAL KOMBAT X aslında ilk kez 2015 yılında mobil cihazlara geldi diyebiliriz. En kanlı dövüş oyunlarından birisi olan MORTAL KOMBAT X’in üstün grafikleri de oyuncularına büyük haz verebiliyor diyebiliriz. Oyunda isterseniz online olarak da rakiplerinizle internet üzerinden dövüşebiliyor ve yeteneklerinizi sergileyebiliyorsunuz. Üçerli takımlar oluşturup, kendi takımınızı öne çıkarmak sizin elinizde.

Angry Birds 2

Angry Birds 2

Angry Birds oyununun ilk çıktığı günden bugüne kadar sıkıca takip eden bir topluluğuz aslında. Angry Birds 2 oyunu aslında ilk oyunun devamı niteliğinde fakat farklı kuş türleri ve farklı mekanların eklenmesiyle oyun bir hayli geliştirilmiş diyebiliriz. Grafikleri konusunda büyük bir yenileme geçirmiş olan Angry Birds 2 2015 yılının en iyi oyunları arasında listede yerini aldı, ki bu şaşırmayacağımız bir durumdu zaten.

Vainglory

Vain kristalini

League of Legends gibi oyunların mobil versiyonu olarak tanıtabileceğimiz Vainglory, mobil dünyada kolay oynanışıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oyuncular kendi kahramalarını seçerek oyuna başlayabiliyorlar ve ardından üçerli takımlar halinde savaş başlıyor diyebiliriz. Oyundaki asıl amaç bütün savaş boyunca karşı takımın  Vain kristalini ortadan kaldırmak. Tabi bunu yapabilmek içinde bazı taktikler geliştirmek zorunda kalacaksınız. Heyecanın ve adrenalinin hiç eksik kalmadığı bu oyunu MOBA türünde oyun severlere kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Google tarafından 2015 yılı için seçilmiş olan en iyi android oyunları tabi ki sadece bu kadar değil, ancak bu liste içerisinden bizimde en beğendiğimiz oyunları siz oyun severler ile paylaşmak istedik.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?