Apple’ın ürünlerinde izlediği bir strateji var. Marka çok uzun soluklu olarak ürünlerine destek sunuyor. Fakat bir yerden sonra ürünlerine verdiği desteği kesiyor. Haliyle eskiyen cihazların Apple’ın gözünde tarihin tozlu sayfalarına gönderildiğini görüyoruz. iPhone, Mac gibi tüm cihazlarda uygulanan bu sistemle beraber eskiyen cihazlar klasik ve eski ürünler kategorisine dahil ediliyor.

Daha önce iPhone modelleri dahil olmak üzere birçok üründe gördüğümüz bu durum şimdi ise 2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro modelleri için geçerli olacak. Her iki cihaz için de 2013 ve 2014 serilerinin sunulduğu modellerin eski cihazlar listesine alınacağı belirtildi.

2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro Eski Listeye Alınacak

Apple’ın resmi kaynaklarından henüz konuya ilişkin olarak yapılmış bir açıklama yok. Buna karşın MacRumors adı verilen ve Apple konusunda isabetli paylaşımlar yapan kaynaktan gelen bilgilere göre 2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro serisi cihazlar için ürün desteği kesilecek.

2013-2014 MacBook Air ve MacBook Pro

Bu seriler eski cihazlar listesine alınacak ve servis desteğinin de kesildiğini göreceğiz. Apple’ın belgelerinden elde edildiği söylenen bilgilere göre servis desteği kesilecek olan cihazlar şöyle olacak:

  • MacBook Air (11 inç ve 13 inç / 2013 ortası modelleri)
    MacBook Air (11 inç ve 13 inç / 2014 başı modeller)
    MacBook Pro (13 inç / 2014 ortası modelleri)

Bu modeller için desteğin kesileceği tarih ise 30 Nisan olarak belirtiliyor. 30 Nisan tarihinden sonra bu modellerin servislerde destek alması söz konusu olmayacak. Fakat burada teknik servislere göre durumun değişiklik gösterebileceğini ekleyelim.
Bu cihazlardan birine sahipseniz ve cihazınız bozulmuşsa, teknik servis desteği almak için gittiğiniz birimdeki durum önemli olacak.

Eğer başvurulan teknik serviste parça varsa, destek verilecek ve kullanıcıların parça değişimi sağlanacak. Ancak diğer durumlarda destek verilmeyecek. Konuya ilişkin resmi açıklamanın da henüz yapılmamış olduğunu eklemiş olalım.

İLGİLİ HABER:  Daha Uygun Fiyatlı 27 inç Retina 5K Ekranlı iMac Modeli

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?