2.Nesil Apple Pencil’mi Geliyor?

0
84

Apple, Asya tedarik zincirindeki söylentilere göre bu sene ikinci nesil Apple Pencil’ini tanıtmayı planlıyor olabilir. Yeni Apple Pencil, gelecek nesil iPad Pro ile birlikte tanıtılabilir.

İkinci nesil bir Apple Pencil için ileriye dönük özellikler önceden bilinmiyor ancak Bloomberg’den gelen bir rapor Apple’ın, Apple Pencil’in daha geniş bir uygulama yelpazesinde çalışmasına izin verecek yeni iPad yetenekleri düşündüğünü ileri sürdü.


Apple’ın yeni anten teknolojisi ve Apple Pencil’in kullanılmadığı zaman iPad’in kasasına yapışmasına izin veren bir mıknatıs da dahil olmak üzere çeşitli patentlerde belirtilen spekülasyonlar yapıldı.

IPad Pro serisinde tanıtılacak önemli değişiklikler göz önüne alındığında, potansiyel olarak ikinci nesil Apple Pencil’e neyin dahil edilebileceğine dair herhangi bir somut ayrıntıya sahip değilken, Apple’ın güncellenmiş kalem aksesuarlarını çıkartması aslında daha mantıklı.

Söylentilere göre Apple, neredeyse çerçeve kullanılmayan tasarımı ile yaklaşık 10 inçlik bir yerde yeni bir iPad Pro modelini tanıtacak. Söylenilen iPad daha büyük bir 10 inçlik ekran kullanmasına rağmen mevcut 9.7-inç iPad Pro ile aynı boyutta olduğu söyleniyor. Bahsi geçen iPhone 8’e benzeyen Touch ID gibi özelliklerin ekranda yer alması ve gelişmiş ekran teknolojisi ve yükseltilmiş A10X işlemci içermesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s NFC Özelliğinin Kilidi Açıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?