Başlık sizi heyecanlandırdı mı? 16 yaşında bir uygulama yapıp Apple Store’a yükledi ve bu uygulama tam 1.3 milyon kez indirildi. Tek bir uygulama ile 16 yaşında adını dolar milyonerleri listesine yazdıran isim; Ben Pasternack.

Kaynak: Dailymail

Bu yazımızda Ben Pasternack ile yapılan bir mülakata yer vereceğiz.

Ben Pasternack kimdir?

Ben Pasternack,  16 yaşında Flogg INC şirketinin kurucusu ve CEO’su olarak tanınıyor. Silikon vadisinin en hızlı çıkış yapan isimlerinden birisi. Twitter, Thumblr gibi şirketlerle komşu. 13 yaşında ve 6 yaşında iki kardeşi var. Ailesinin yüksek okulu bitirmesi ısrarlarına karşın, hayallerinde ki projeyi gerçekleştirmeye odaklanan Ben Pasternack, kafasındaki oyun fikrini kodlara döker, buna karşın okuldan başarısız olduğu gerekçesiyle atılır.

Kaynak: Google Resimler

2000 yılında Manhattan’da doğan Ben, 6 yaşından beri bilgisayarlarla ve programlama ile ilgileniyormuş.  2014 yılında ilk App Store uygulaması olan “Impossible Rush” ile milyonlarca indirme başarısını yakalar.

Impossible Rush,  basit bir oyun. Geometrik şekillere ve hızlı reflekslere dayanan bir oynanışı var. App Store’da en iyiler listesinde uzun zaman kaldı.  1.3 milyon indirme sayısına ulaştı.

Bu başarının ardından, “One” adını verdiği yeni bir uygulama üzerinde çalışmaya başlayan Ben, bu uygulama ile Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya siteleri arasında bir bağlantı oluşturmaya çalıştı. Bu arada teknoloji şirketlerinin yöneticileri ile bağlantı kuran Ben, Newyork’da bir apartman satın alarak, tüm operasyonlarını Newyork’a taşıdı. “Flogg” adını verdiği uygulama ile, kullanıcıların eski eşyalarını kolayca satabilecekleri bir platform oluşturdu. Bu uygulama Silikon vadisinden birçok yatırımcının Ben’in peşine düşmesine neden oldu.

Kaynak: Google resimler

En yaşlısı 30 yaşında olan 7 kişilik şirketi ile Ben Pasternack, uygulama geliştirmeye devam ediyor. Geçenlerde onunla bir mülakat yapıldı. Bu mülakatın bazı ilginç kısımları aşağıdaki gibi:

Soru: Geleceğin Mark Zuckerburg’i olmak istiyor musunuz ?

Cevap Hayır. O çok akıllı birisi.

Soru: Milyonlarca dolarlık bir şirketin CEO’su olmak nasıl bir şey?

Cevap: Bilmiyorum. Ama bu sadece bir başlangıç.

Soru: New York’da yaşıyorsun. Aileni özlemiyor musun?

Cevap: Özlüyorum tabi.. Her 20 dakikada 1 onları arıyorum.

Soru: Ergence yaptığın ve sevmediğin bir şey var mı?

Cevap: Bazen yemek yemeyi unutuyorum.

Soru: Günde kaç saat çalışıyorsun?

Cevap: Günde 14-15 saat çalışıyorum.

Şimdilerde hangi uygulamalar üzerinde çalışıyorlar?

Ben’in bazı uygulamaları çok başarılı olurken, bazıları da başarısız oldu. Ekip, şimdilerde “Monkey” adını verdikleri ve Omegle tarzı, brbirini tanımayan insanları rastgele karşılaştıran bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Kaynak: App Store

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?