16 inç MacBook Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

0
224

iPhone modellerinden sonra Apple’ın yeni MacBook modelleri için de kolları sıvadığı biliniyor. Markanın yeni MacBook modellerinin nasıl özelliklere sahip olacağı noktasında ise yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 16 inç MacBook Pro için son olarak özelliklerin yer aldığı bir rapor yayınlandı. Buna göre yeni laptop modellerinde iddialı bir sistem karşımıza çıkacak.

İlk olarak ekran kısmında bir özelleştirme sunulduğunu göreceğiz. Ekran kısmında 15 inçlik panellerin kullanımının devam edeceği bilgisi var. 15 inçlik paneller kullanılmasına karşın ekran kısmında 16 inç karşımıza çıkacak. Yani çerçeveler daraltılacak.

Yeni bilgisayar modellerinde çerçeveler daraltılacak ve bu sayede 16 inçlik bir ekran karşımıza çıkacak. 16 inç MacBook Pro modelinin ekran paneli kısmında ise TFT LCD panellerin kullanıldığını göreceğiz. OLED ekranların yerine TFT LCD panellerin kullanılmasının ana nedeni de bu olacak.

16 inç MacBook Pro Teknik Özellikleri

Yeni modelin 16 inçlik ekranıyla beraber sunduğu çözünürlük değerinin de 3072 X 1829 piksel olacağını ekleyelim. Bu çözünürlük değeriyle beraber teknik özelliklerin de değişeceğini söylemek gerekiyor.

Ekranla beraber değişecek olan kısım işlemciler olacak. 16 inç MacBook Pro modelinde 9.nesil Intel işlemcilerinin kullanılması söz konusu olacak. Coffee Lake işlemcilerinin genele olarak performans artışı sağlaması da söz konusu olacak.

16 inç MacBook Pro

Bu noktada 16 inç MacBook Pro modelinin bir başka özelliği ise hızlı şarj desteği olacak. 96W USB Type C şaj adaptörüyle beraber sunulması beklenen 16 inç MacBook Pro, eski modele göre daha hızlı şarj sunacak. Kutudan çıkacak olan adaptör de bu yönde değiştirilecek.

Yenilenmiş olan özelliklerle beraber yeni MacBook modellerinin tanıtımı ise çok gecikmeyecek. Laptop modellerinin tanıtımının ay sonunda yapılması bekleniyor. Tanıtımın yapılmasının ardından daha fazla bilgiye erişmek mümkün olacak. Satış fiyatı konusunda merak edilen bilgileri de bu şekilde alacağız. Daha geniş bir ekran kullanılmasının nasıl artılar sağlayacağı da yine bu şekilde karşımıza çıkmış olacak.

İLGİLİ HABER:  Yeni 15 inç MacBook Pro ve 27 inç iMac Bu Çarşamba Yenilenebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?