16 inç Macbook Pro Mini LED Ekranla Geliyor

0
141
16 inç Macbook Pro

iPhone 11 eleştirilerinden sonra Apple’ın yeni bir strateji belirlediği belirtiliyor. iPhone 11 akıllı telefonlarının tasarımının değişiklik göstereceği yeni iPhone 12 akıllı telefonlarının sunulması, bunun yanında iPad modelleri için de bir tasarım değişikliği sunulması söz konusu olacak. Yeni nesil cihazlarda, alışılmış olan tasarımların dışına çıkacak olan Apple’ın, 16 inç Macbook Pro modelinde de farklı bir yapıya yer vereceği belirtiliyor.

16 inç Macbook Pro Yeni Ekranlarla Gelecek

İddialara göre 16 inç Macbook Pro modellerinde yeni bir ekran teknolojisi kullanılacak. Ekran kısmında tasarımın değişmesini sağlayacak olan yeni teknolojinin, nasıl artılar sunacağı konusunda da ünlü analist Kuo tarafından verilen bilgiler var.

Buna göre 16 inç modellerde Mini LED adı verilen ekranlar kullanılacak. OLED ekranlar yerine sunulacak olan Mini LED ekran teknolojisinin sadece tasarım kısmında avantajları bulunmayacak. Bunun dışında teknik kısımda da artılar sunulacak.

Öncelikle piksel yoğunluğunun artması sağlanacak ve bu şekilde biraz daha yüksek bir çözünürlük değerinin elde edildiğini göreceğiz. Bunun yanında panellerin renk gamının geliştirileceği bilgisi de var. Renk gamının geliştirilmesiyle beraber görüntüler daha canlı bir şekilde sunulabilecek.

16 inç Macbook Pro

16 inç Macbook Pro modellerinde yer alması beklenen yeni ekran teknolojisinin LED ekranlarda yer alan yanma sorunlarına da çözüm oluşturacağını ekleyelim. Fakat bu kısımda bütçe sorunlarının ortaya çıkacağı bilgisi de var. 16 inç Macbook Pro ekranlarının fiyatı biraz daha arttıracağı konusunda bilgiler paylaşılmış durumda.

LG tarafından üretilmesi beklenen yeni ekranların fiyatı nasıl değiştireceği konusunda bir bilgi yok. 17 inç modellerde de yine bu ekranların kullanılması bekleniyor. Sadece Mac modellerinde değil, bunun yanında iPad modellerinde de aynı ekran teknolojisinin sunulması beklenmekte.

İLGİLİ HABER:  12 inç Yeni MacBook'un Tek Port Sorunu (USB-C) İçin Aksesuar Önerileri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?