Apple Eylül ayında yeni ürünleri için tanıtıma çıkacak. Markanın ilk olarak iPhone akıllı telefonları için yeni modelleri sunacağını göreceğiz. Yeni iPhone akıllı telefonlarında yer alacak özelliklerin neler olacağı konusunda birçok kez bilgi paylaşımı yapmıştık. Şimdi ise bir başka ürün serisi ortaya çıktı. Bu kez 16 inç MacBook Pro modellerinin gündeme geldiğini belirtelim.

16 inç MacBook Pro FCC Onayı Aldı

Daha önce paylaştığımız yazılarda 16 inç MacBook Pro modeli için hazırlıkların başladığını duyurmuştuk. Yeni modelin özelliklerinin neler olacağı konusunda çok fazla bilgi ortaya çıkmamış ancak ekran boyutunun değişiklik göstereceği belirlenmişti.

LCD ekran kullanımın devam edeceği 16 inç MacBook Pro serisi için son olarak ise FCC onayı alındığı ortaya çıktı. Eylül ayında düzenlenecek lansmanla beraber tanıtılması beklenen yeni bilgisayar modelinin FCC üzerinden onay almasıyla beraber tüm özellikler de ortaya çıktı.

16 inç MacBook Pro

Buna göre 16 inç MacBook Pro Intel 10 nm işlemcilerini kullanacak. Henüz işlemci serisinin hangi seri olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bunun yanında AMD’nin 7 nm ile üretilen grafik birimi olan Navi grafik biriminin de serinin içerisinde yer aldığını görmek mümkün olacak.

3072 X 1920 gibi iddialı bir çözünürlük değerini de kullanması beklenen 16 inç MacBook Pro serisinin fiyatı konusunda ise en ufak bir bilgi yok.  Muhtemelen fiyat ve geri kalan bilgiler için Eylül ayını beklememiz gerekecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?