Apple’ın yeni iPhone modelleri için hazırlıklara başladık. iPhone XI akıllı telefonları için geri sayım devam ederken bir yandan da yeni Mac modelleri için haberler gelmeye başladı. Son olarak Eylül ayı içerisinde yeni bir MacBook Pro modelinin satışa çıktığını görmenin mümkün olacağı ortaya çıktı. Bu kez 16 inç MacBook Pro geliyor.

Paylaşılan yeni bilgilere göre 16 inç MacBook Pro modeli için çalışmalar var. Apple’ın 15 inç serinin yerini alması için bu modeli sunacağı ve yeni MacBook modeliyle beraber belli başlı sistemlerde beklenen değişikliklerin yapılması öngörülüyor.

16 inç MacBook Pro Neler Sunacak?

IHS Markit analisti Jeff Lin tarafından paylaşılan bilgilere göre 16 inç MacBook Pro, Eylül ayında yeni iPhone modellerinin hemen sonrasında tanıtılacak. Bu modelin ekran kısmında beklendiği gibi OLED tercihine geçiş yapılmayacak. Bunun yerine LCD ekranların kullanılmaya devam ettiğini göreceğiz. Fakat ekran boyutu kısmında değişikliklere gidilecek.

16 inç MacBook Pro

Bu kez ekran boyutu kısmında 16 inçlik panellere geçiş yapılacak. Yeni panellerle beraber 3072 X 1920 piksel çözünürlük değerine geçiş yapıldığını görmemiz de mümkün olacak. Oldukça güçlü bir işlemci serisiyle beraber karşımıza çıkmasını beklediğimiz 16 inç MacBook Pro modelinin işlemci kısmında Intel 10 nm serilerine döneceği düşüncesi var.

Yine ekran kart konusunda da AMD tercihinin yapılmasını beklediğimiz serinin ne gibi farklar sunacağını zaman gösterecek. Bakalım bu modelle beraber nasıl özellikleri göreceğiz?

İlginizi Çekebilir: 2020 iPhone Ekran Boyutları Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?