1,5 Milyon Kişi iOS 9’a Geçiş Yaptı

2
389

Apple yaklaşık 2 gün önce iOS 9 işletim sistemini iPhone 4S’ten sonra ki tüm iPhone modelleri için, iPad 2’den sonra ki tüm iPad modelleri için ve tüm iPad Mini modelleri için yayınladı. iOS 9’un yayınlanmasının üzerinden 2 gün geçmiş olmasına rağmen açıklanan istatistiklere göre iOS 9 işletim sistemine geçenlerin sayısı 1,4 Milyon olarak açıklandı.

Yaklaşık 7 milyon Apple kullanıcısının yüzde 20’lik bir kısmının yeni işletim sistemine geçtiğini aşağıdaki grafikten de görebiliyoruz. Ayrıca iOS 8 işletim sistemini kullananlar yüzde 70 oranlarında ve iOS’un daha eski versiyonlarını kullanan cihazlar ise yüzde 10’luk kısmı oluşturuyor.

Apple iOS işletimin sistemlerini kullanan cihazları anlık olarak yansıtan bu grafiğe göre Apple kullanıcılarının iOS 9 işletim sistemine temkinli olarak geçtiğini söyleyebiliriz.

ios-9-kullananlar

Apple kullanıcılarının yeni işletim sistemi olan iOS 9’a geçmekte temkinli davranmalarının sebepleri arasında ise bazı cihazlarda yaşanan sorunlar olduğu tahmin ediliyor. Kullanıcıların bazıları cihazlarında yavaşlık olduğunu ifade ederken, bazıları da belirli uygulamaların çalışmaz hale geldiğini ifade ediyorlar. Bizim iOS 9 kullanım deneyimlerimizi görmek için IOS 9 Kullanım Deneyimleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca tüm bu sorunların iOS 9.1’de giderilmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Whatsapp'da Arka Kapı Yok

2 YORUMLAR

  1. iphone 5 marka telefonum güncelleme sonrası kitlendi yükseltmek için kaydırın diyır ama ekren tepki vermiyor yardımcı olabilirmisiniz lütfen

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?