15 İnç MacBook Serilerinde Ses Sorunu Neden Oluşuyor?

0
64
15 inç MacBook ses sorunu

Apple’ın bilgisayar serileri içerisinde en çok satanlarından biri olarak bilinen 15 inç MacBook Pro modelleri bu sene de son açıklanan analizlerde Apple’ın bilgisayar gelirlerinin ve pazarda ki payının artmasını sağlayan modeller oldu. Giderek satış oranları artmasına rağmen son dönemde Apple’ın 15 inç MacBook serilerinde ilginç sorunlar yaşadığı belirtiliyor.

Kullanıcılardan gelen yorumlarla beraber ortaya çıkan sorunlarda bilgisayarlardan ilginç bir şekilde sesler gelmeye başladığı belirtiliyor. İlk etapta sadece Apple forumlarında destek için bahsi geçen konu daha sonra servislere kadar ulaşan bir sorun olunca seride toplu olarak bir sıkıntı mı var düşüncesi akla gelmeye başladı.

MacBook Ses Sorunu Menteşelerden Kaynaklı Olabilir

Şu an için Apple’ın sorunla ilgili olarak yapmış olduğu bir açıklama bulunmuyor. Markanın bir açıklaması olmadığı için ana sorun kaynağı bilinmese de 15 inç MacBook serilerinde gelen sesin nedeninin menteşeler olduğu düşünülüyor.

15 inç MacBook

Sanki kırık cam çıtırtısına benzer bir ses olarak tanımlanan sesin ana kaynağı bilinmediği için sorunun Apple’ın bilgisayarlarının genel bir sorunu mu yoksa kullanım hatalarından oluşan bir sorunu mu bu bilinmiyor. Fakat şu an için elde edilen verilere bakacak olursak bilgisayarın yoğun kullanımında ortaya çıkan sesin kullanıcı hatalarından kaynaklı olamayacağı düşüncesi hakim. Öyle ki sorundan etkilenen kullanıcı sayısı bir iki değil.

Garanti Dışında Değişim Teklifi

15 inç MacBook ses sorunu konusunda son olarak Apple forumlar üzerinden destek isteyen kullanıcıların aldıkları cevaplardan bahsedelim. Genel olarak her kullanıcıya farklı sorun cevapları verilirken ağır basan çözüm önerisi ise kasa parçalarının değiştirilmesiyle ilgili olduğu görülüyor. Apple’ın bu konuda yaptığı önerilere göre kasanın belli bölümlerinin değiştirilmesi isteniyor. Bu bölümlerde ise garanti dışı koşullar oluşması sebebiyle kullanıcıların 120-130 dolar gibi bir ücret ödenmesi gerektiği de belirtiliyor.

Sorun kalıcı bir sorun mu? Apple’ın bahsettiği gibi kullanım sorunları nedeniyle oluşan bir hata mı? Bu ihtimaller için Apple’ın açıklama yapması bekleniyor. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız Apple’ın açıklamalarını beklemeden cihazınızı servisi götürmenizi öneriyoruz. Uzun kullanımda sorunun daha da büyümesi söz konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?