Apple’ın akıllı telefonlarının hemen ardından geçtiğimiz sene tanıttığı yeni bilgisayar serisi olan 15 inç MacBook Pro ile beraber marka birçok özelliği kullanıcılara sunmuş ve bu kez köklü değişimleri ortaya çıkarmıştı. Teknik özellikler konusunda köklü değişikliklerle beraber gelen yeni seri bilgisayarların bunun dışında daha birçok yeni teknolojisi de karşımıza çıkmış ve Apple yeni bir dönemi başlatmıştı.

Bu yeni teknolojiler arasında ise en çok öne çıkan kısım yeni modellerde klavye teknolojileri olmuştu. İçerisine Touch Bar adı verilen bir yeni teknolojiye sahip olan bilgisayarların genel tuş isteminde de kelebek klavye adı verilen bir teknolojiye geçiş yapılmıştı. Uzun süredir hep iyi yanları ile gündeme gelen klavyelerin şimdilerde ise sorun iddiaları gündeme gelmeye başladı.

15 inç MacBook Pro Klavyeleri Donuyor Mu?

Son gelen iddialara göre ise Apple kullanıcıları klavyelerinde sorunlar yaşamaya başladı. İddialara göre Apple’ın 15 inç MacBook Pro serisinde klavyelerin bazı tuşları donmaya başladı. Şu an için sadece kullanıcıların iddiası ile gündeme gelen yeni sorunun Apple tarafından yapılmış her hangi bir doğrulaması ise bulunmuyor.

Bu nedenle şu an için kesin olarak sorun yaşanıyor demek yanlış olur. Fakat kullanıcılardan gelen mesajlara bakaca olursak özelikle 15 inç MacBook Pro bilgisayarlarının ısınması durumunda klavye tuşlarında sorunlar yaşanabildiği belirtiliyor. Bazı kullanıcıların bu iddia için videolar çekmiş olması da kafaları karıştıran bir diğer nokta olarak öne çıktı. Tüm bu iddialardan sonra ise Apple’ın nasıl bir açıklama yapacağı da merakla beklenmeye başladı.

15 inç MacBook Pro

Sadece 15 inç MacBook Pro Serisinde Mi?

Tüm bunlarla beraber iddialar konusunda kafaları karıştıran son noktanın ise şu an için söz konusu iddiaların sadece 15 inç MacBook Pro modeli için geçerli olması. Henüz 13 inç modelleri için böyle bir iddia gündeme gelmiş değil. Şimdi dediğimiz gibi sorunun sadece birkaç kullanıcının yaşadı bir sorun mu yoksa genel olarak 15 inç MacBook Pro serisinde yaşanan bir sorun olarak mı ortaya çıktığı konusunda yapılacak olan açıklama merakla beklenmekte.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

3 YORUMLAR

  1. 2017’de aldığım 15″ MacBook Pro’mda birkaç günden bu yana “” harfi tutukluk yapmaya başladı. Tuşun üst ölgesi basmıyor, olta ve alt kısmına dokununca sorunsuzca çalışıyor. Henüz teknik servisle görüşmedim…

  2. aynı ssorun bende de oldu hafler ikeşeer ikişer basıyor çoğu zaman böyle kullanmaya da aalıştım eergen gibi 🙂 hiç düzeltmiyorum artık yazdığımı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?