15 inç 2018 MacBook Pro Sorunu Tasarım Kaynaklı Mı?

15 inç 2018 MacBook Pro modellerinde yer alan ısınma sorunu için yeni iddialar var. İddialara göre 15 inç 2018 MacBook Pro tasarım kaynaklı olarak sorun yaşıyor

0
102
2018 MacBook Pro

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan teknolojik gelişmelerinden birisi, Apple’ın yeni seri 2018 MacBook Pro modelleri olmuştu. Yeni modellerin en detaylı incelemelerine daha önce yer vermiştik. Adeta güç için oluşturulan özel bir model olduğundan da söz etmiştik. İ9 Intel işlemcili 15 inç 2018 MacBook Pro modelinin hem hız konusunda hem de ekran konusunda en başarılı laptop modellerinden biri olduğu ortaya çıkmıştı.

Fakat iki gün sonra başka bir haber yayınladık. İşte bu haberde de i9 Intel işlemcimi modelin ciddi bir güvenlik sorunu olduğundan söz etmiştik. Şimdi bu sorun için detaylar ortaya çıktı.

15 inç 2018 MacBook Pro Tasarımı Hatalı Mı?

Daha önce de gündeme getirmediğimiz yeni modelin en büyük sorunu olarak gösterilen ısınma sorunu için yeni açıklamalar geldi. İlk olarak bir YouTuber tarafından ortaya çıkarılan olayda, 15 inç 2018 MacBook Pro modelinin işlem altında ısındığı ve bu nedenle işlemci hızının düşürüldüğü belirtilmişti. Ardı ardına benzer haberlerin gelmesinin ardından yeni iddialarda gündeme geldi.

15 inç 2018 MacBook Pro

Bu iddialara göre 15 inç 2018 MacBook Pro modelinde tasarımı istenen seviyede sunabilmek adına, i9 Intel işlemcisi için yeterli soğutma alanına yer verilmedi. Modelin oldukça ince bir tasarıma sahip olduğu ve bu tasarım için ek soğutma sistemine alternatif bulunduğundan söz ediliyor. Bu nedenle de 15 inç 2018 MacBook Pro modellerinin aşırı ısınma durumuyla karşı karşıya geldiğinden söz ediliyor.

Cihaz yüksek işlem altında böyle bir sorunla gündeme geliyor ve asıl sıkıntı termal azaltma sistemi. Bu sistem sayesinde 15 inç 2018 MacBook Pro cihaz modeli aşırı ısınma gösterdiği zaman termal azaltma devreye giriyor ve işlemcinin hızı düşürülüyor. İşte bu durumda da cihazın işlem gücünün düşürüldüğünden söz ediliyor. Apple’ın bu konuda yapacağı resmi açıklamayı merakla bekliyoruz. Şimdilik detaylar yeni modelin, tasarımsal bir ısınma sorunu ile gündemde olduğunu gösteriyor.

İLGİLİ HABER:  SteamLink App Store için Yayınlandı

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?