11 inçlik MacBook Air ile iPad’ler arasında çok fark kalmadığına daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. iPad ile MacBook Air arasındaki farklar bu kadar azalırken, gelecekte Apple’ın MacBook Air’e son vereceği de konuşuluyordu. Apple, Japon dergi Mac Otokara’nın yayınladığı rapora göre, MacBoo Air – iPad ikilemine son vererek MacBook Air cihazını bitirdi.

Apple’ın 2 farklı MacBook Air modeli var. 11 inç ve 13 inç. Apple’ın sitesinde şu an sadece 13 inç’lik model satılıyor. Bu modelde yakında yerini MacBook Pro’ya bırakacak.

Apple, 2017 yılı içinde 3 yeni iPad modelini tanıtacak. Geçtiğimiz günlerde ise, yeni MacBook Pro modelini tanıtmıştı. 13 inç ve 15 inç ekran seçenekleriyle gelen MacBook Pro pahalı olmasıyla dikkat çekmişti. Bu tanıtım etkinliğinde MacBook Air’den hiç söz edilmemesi dikkat çekmişti.

Bakınız: MacBook Pro özellikleri nasıl?

 

Aslında tablet pazarı, zaman geçtikçe büyüyen akıllı cep telefonlarıyla birlikte küçülmeye başlamıştı. Apple ise, tablet piyasasında tutunabilmek için, MacBook Air seviyesinde tabletler yapmaya yöneldi. Bu tabletler daha çok, İnternete içerik üreten kişilere ve basit ofis işleri yürüten kişilerin işlerini yapabileceği seviyelerde olacak.

 

Apple, Mac Otokara dergisinde yayınlanan rapora göre, yeni iPad tabletlerini 2017 Mart ayında tanıtacak.

Apple, dizüstü müşterilerini ise MacBook Pro’nun baz modellerine yönlendirecek. MacBook Pro’nun en ucuz modellerinin bile 5000 TL üstü olduğu düşünülürse, bu düşüncenin ne kadar isabetli olacağını yakında göreceğiz.

 

İLGİLİ HABER:  Mac İçin Duvar Kağıdı - 3

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?