13 inçlik MacBook Pro için Tamir Programı

0
144
13 inçlik MacBook Pro

Dün itibariyle Apple’ın servis konusunda birkaç açıklama yaptığını gördük. Bu açıklamalar ürünlerin servis durumlarından çok, bir süredir devam eden sorun incelemeleri üzerine oldu. İlk olarak iPhone X kullanıcıları için bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada iPhone X akıllı telefonlarının sorunlarının kabul edildiği ve ekran üzerinde yaşanan hayalet ekran sorunu için ücretsiz bir onarım başlatıldığı belirtildi. Ücretsiz onarım programlarına sadece iPhone X modeli dahil edilmedi. Bunun dışında 13 inçlik MacBook Pro modeli için de benzer açıklamalar yapıldı. 13 inçlik model için yapılan açıklama sonrasında ücretsiz tamir programına dahil olacak olan sorunlarda açıklandı.

13 inçlik MacBook Pro Ücretsiz Tamir Programı Detayları

Apple’ın 13 inçlik modeller için düzenleyeceği tamir kampanyası kapsamında, SSD sorunları ele alınıyor. 13 inçlik MacBook Pro kullanıcılarının SSD depolama birimlerinde sorun yaşamaları durumunda Apple’a başvurmaları isteniyor.

Sorunun niteliği konusunda da bazı açıklamalar yapılmış durumda. Buna göre aygıt hatası sorunu yaşanması ya da SSD birimlerinde veri kayıpları sorunlarının yaşanması gibi durumlarla karşı karşıya kalan kullanıcıların tamir programına dahil edileceği konusunda bilgiler verildi.

13 inçlik MacBook Pro

2017 Haziran ayı ile 2018 yılı Haziran ayları arasında, 1 yıllık süre içerisinde satılan 13 inçlik MacBook Pro modellerinde bu hataların yer aldığı belirtiliyor. Sorun yaşadığınız cihazınız için kontrolleri ise cihaz seri numaralarınızla beraber yapmanız gerekiyor. Seri numarada yapılan kontrol sonrasında hatalı olan serilerin ortaya çıktığı belirtiliyor. Onarım programına dahil olan seriler için ücretsiz onarımın dışında servis desteğinin verileceğini de ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: IMEI Kayıt Zam Ücreti Zammı Sonrası Yurtdışından iPhone Alma Maliyeti

İLGİLİ HABER:  Whatsapp'da Arka Kapı Yok

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?