13 inç Macbook Pro için Yeni Sürüm Geliyor

0
177
13 inç Macbook Pro

MacBook Pro modelleri içim beklenen güncelleme geçtiğimiz günlerde yapıldı. 16 inçlik MacBook Pro modelinin tanıtımı yapıldı. Ekranı biraz daha büyük bir seri olan 16 inçlik MacBook modelinin incelemesine yer vermiştik. Aşağı incelemenin linkini ekleyeceğiz. Bu incelememizde de yeni serinin klavyelerinde değişiklikler yapıldığını belirtmiştik.

Söz konusu seride kelebek klavyelerin yerini, makas tip klavyelere geçiş yapıldı. Klavye ömrünün artmasını sağlayacak olan seçimle beraber güncellenmiş olan klavyeler, kelebek modeline son vermişti. 16 inç serisinde böyle bir tercih yapılmasının hemen ardından bu kez 13 inç Macbook Pro modeline gözler çevrildi.

13 inç Macbook Pro Yeni Klavyeler ile Güncellenecek

13 inçlik serilerde hala kelebek klavye kullanılıyor. Özellikle yoğun bir şekilde klavyelerini kullanan kullanıcılar, kelebek tipi klavyeden şikayetçi. Haliyle Apple’ın 13 inç modeller için de bir düzenleme yapması bekleniyor.

Son raporlara göre marka çoktan düzenlemeleri hazırladı. 13 inç Macbook Pro modeli için de yeni makas tipi klavyelerin kullanılması sağlanacak. Daha sorunsuz bir klavye ile sunulması beklenen yeni modellerin 2020 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacağı iddiası var. Tıpkı 15 inçlik serilerin yenilenmesi gibi, 13 inç Macbook Pro modelleri de yenilenecek.

13 inç Macbook Pro

Tabii ki başrol oyuncusunun klavyeler olması bekleniyor ancak sadece klavye değişiminden söz edilmeyecek. Bunun yanında donanım kısmında da değişikliklerin yapılması bekleniyor. İşlemci nesillerinin güncellenmesi, depolama seçeneklerinin güncellenmesi, RAM bellek konusunda güncellemeler yapılması gibi değişiklikler de gündeme gelecek.

Kısacası Apple’ın 15 inçlik serilerde yaptığı yenilenme çalışması 13 inçlik serilerde de karşımıza çıkacak. Fiyat konusunda ne kadar fark olur bilemiyoruz ancak böyle bir değişimin söz konusu olması, yeni MacBook almayı düşünen kullanıcıların kafasını karıştırabilir.

16 inç MacBook Pro

Bu noktada Apple, açıklama yapacak olursa ya da güncellenecek olan serilerin ne zaman satışa çıkacağı konusunda bilgi paylaşılacak olursa, sitemizden yer vereceğiz. Şimdilik sadece yayınlanan raporlarla idare etmek gerekiyor. Kesin açıklamalardan sonra ne denli bir değişikliğin yapılacağı da ortaya çıkmış olacak.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın 1997 Yılındaki Web Sitesinin Görüntüsü (GIF)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?