12 inç MacBook Yenilendi ! Yeni Renk Seçenekleri ve Daha Hızlı

0
120

Apple’ın en ince Mac’lerinden birisi olan MacBook bugün itibariyle yenilendi. Yenilenen MacBook’lar her açıdan önceki nesle göre daha hızlı olurken, aynı zamanda farklı renk seçenekleri de eklendi. MacBook’u bugün Apple Online Store mağazası üzerinden vereceğiniz siparişle satın alabilirsiniz. MacBook‘lar uzay grisi, gold ve rose gold renk seçenekleri ile satışa çıkıyor. Daha önce iPhone 6S modelinde karşılaştığımız rose gold rengi artık MacBook modellerine de geçmiş oldu.

Grafik işlemci açısından bir önce ki 12 inç MacBook sürümlerine göre %20 daha hızlı olan yeni nesil MacBook’lar işlemci açısından ise Intel Core M 6.nesil işlemcileri kullanıyorlar. Turbo Boost özelliği sayesinde 2.2GHz hıza kadar çıkabilen bu işlemciler 1.1GHz çift çekirdek olarak MacBook’da yerlerini alıyorlar.

MacBook

8 GB Bellek kapasitesi ve 256 GB Flash depolama alanı ile birlikte Apple Store’da 5.199 TL‘ye yeni nesil 12 inç MacBook’u satın alabilirsiniz. Diğer yandan, 8 GB Bellek kapasitesi ve 512 GB Flash hafızaya sahip yeni MacBook’u satın almak için ise 6.299 TL ödemeniz gerekiyor.

Apple, aynı zamanda 13 inç MacBook Air modellerini de güncelledi. Daha önce en fazla 8 GB Bellek kapasitesi ile satın alabileceğiniz MacBook Air’lar artık 13 GB Bellek kapasitesi ile de satışa çıkarılacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone Arka Sistemi Nedir? Apple Yeni Bir Döneme Geçiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?