12.9 inç “iPad Pro” Hassasiyeti Arttırılmış Dokunmatik Panele Sahip Olabilir

0
518

Uzun zamandır Apple dünyasının tartışılan konularından bir tanesi de, Apple’ın yeni geniş ekranlı tablet modeli iPad Pro. Hakkında pek çok söylentinin dolaştığı iPad Pro ile ilgili şimdi de yeni bir söylenti ortaya atıldı. Güney Koreli Electronic Times’a göre Apple, yeni tablet modeli 12.9 inç iPad Pro’da standart ITO merkezli şeffaf filmli dokunmatik panel yerine hassasiyeti arttırmak için gümüş nano tel (AgNW) malzeme kullanabilir. Bu şekilde Apple, yeni tablet modeli iPad Pro’da Force Touch teknolojisine benzer bir hassasiyet yakalayacak.

Raporda, Apple’ın ekran üreticileri LG, Samsung ve Japon Display ile dokunmatik panel örneklerini talep ettiği iddiası yer alıyor. İddiaya göre iPad Pro yeni dokunmatik teknolojisinin ilk kez kullanılacağı cihaz olacak ve son söylentilere göre en geç 2015 yılının sonunda tanıtılacak.

Apple’ın bu yeni teknolojisi indiyum gibi zor tedarik edilen bir metalin kullanılmasını gerektirmiyor ve rapora göre AgNW dokunmatik panellerinin üretimi düşük maliyetli olacak. Rapor ayrıca Apple’ın yeni dokunmatik paneline safir kristal ince bir tabaka uygulamayı düşündüğünü belirtiyor. Ancak şirketin halen etkin bir geniş ekranlı tablet modeli için malzeme ürettiği şüpheli.

Söylentilere göre yeni 12.9 inç iPad modeli, son A serisi işlemciye, yerleşik NFC çipine, Bluetooth kaleme, basınca duyarlı Force Touch teknolojisine ve USB C portuna sahip olacak. Bir diğer söylenti ise USB C portunun yer alıp almayacağını şüpheli hale getirirken, porta ek olarak şarj giriş noktasının yer alacağını belirtiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6C Gelecek Yıl Satışta Olacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?