100 MB’tan Fazla Uygulamalar iPad Ve iPhone’a Nasıl İndirilir

4
5984

Eğer iPhone ve iPad’iniz hücresel veri ile bağlıyken büyük dosyalar indirme sırasında hata alıyorsanız işte çözümü…

Eğer daha önce iPhone veya iPad’inizde 100 MB’tan büyük dosya veya uygulama indirmeye çalıştıysanız ve aynı zamanda internete kablosuz değil de, hücresel veri ile bağlıysanız indirme işlemini yapamayacağınıza dair bir uyarı almış olmanız muhtemel.

Aslında bu Apple’ın birkaç yıldır uygulamış olduğu bir durum.  Altında yatan sebep ise muhtemelen; yanlışlıkla internet paketinizi bitirebilecek bir oyunu indirmenizi engellemek.

iOS 11 ile 100 MB olan sınır 150 MB’a çıkarıldı. Eğer hala eski bir iOS sürümüne sahipseniz güncelleme yapmayı da göz önünde bulundurabilirsiniz.  Tabii bunun yanında başka yenilikler de olacaktır

Resmi olarak 150 MB veya 100 MB sınırını kapatabilmenizin bir yolu yok.  Ancak birçok iOS kullanıcısı tarafından güvenilirliği kanıtlanmış bir yöntem ile bunu yapabilirsiniz.  Aşağıda iPhone veya iPad’inizin kablosuz bağlantı olmadan nasıl 100 megabayt ve üzeri uygulamaları indirebileceğini açıkladık.

Neden bu kısıtlamadan etkileniyorum

Aslında bu sorunun belli bir süredir ortada olmasına rağmen her kullanıcı bundan etkilenmiyor.  Muhtemel sebeplerinden biri şebeke sağlayıcınız veya yaşadığınız bölge olabilir. Bununla alakalı kesin sebebi şudur diyebileceğimiz bir durum yok.

Büyük dosyaları indirmek için geçici çözüm

Aşağıda bahsettiğimiz yöntem büyük bir dosya indirmek için en iyi seçenek değil. Ancak, 100 MB limiti devamlı sizi engelliyorsa ve o dosya veya uygulamaya hemen ihtiyacınız varsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

  • Öncelikle kablosuz bağlantınızın kapalı olduğundan emin olun.
  • Bunu yapmak için denetim merkezini açıp Wifi simgesine tıklayarak kablosuz bağlantınızı kapatabilirsiniz
  • Daha sonra App Store giderek indirmek istediğiniz uygulamayı bulun ve yükle tuşuna basın
  • Uyarı mesajını gördükten sonra tamam düğmesine basın.
  • Tekrar denetim merkezini açarak bu sefer uçak modunu aktif hale getirin
   100 MB’tan Fazla Uygulamalar iPad Ve iPhone’a Nasıl İndirilir
İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Pro Modeli Tanıtılabilir

 

 • Bu durumdayken güç düğmesine basılı tutun ve telefonunuzu kapatmak için gereken kaydırma işlemi yapın.
 • iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatarak App Store’a gidin.
 • Bağlantı yok mesajını gördükten sonra denetim merkezini kaydırarak uçak modunu devre dışı bırakın.

Eğer her şey olması gerektiği gibi giderse  Güncellemeler–>Satın Alınanlar sekmesi altında uygulamanızın otomatik olarak indirilmeye başladığını göreceksiniz

Daha önce de söylediğimiz gibi; bu yöntem herkes için çalışmayabilir ancak umarız ki son iOS güncellemesi ile birlikte istediğiniz uygulamayı ve oyunları istediğiniz yerden istediğiniz zaman indirebilirsiniz.

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?