Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple , gelecek yıl 3 yeni iPad modeliyle gelecek. Bunlar; Düşük fiyatlı 9.7 inç iPad, yenilenmiş haliyle 12.9 inç iPad Pro ve 10.5 inç modeliyle yeni iPad Pro çeşidi.

Kuo’ya göre asıl büyük değişiklik 2018’de gelecek.

Kuo’ya göre 2018 iPad’ler için devrimsel değişimlerin yılı olacak. Böyle demesinin nedeni ise Amoled ekranlar.

iPAd Pro modeli
iPAd Pro modeli

Kuo 2018 yılında iPad’erde Amoled ekran kullanılacağını söyledi.

Gelecek yıl iPhone’lar için radikal değişiklik beklentisi var. Bunun sebebi Apple’ın her 3 yılda bir radikal değişiklikler getirmesi. Bunun yanında iPhone’larında 10. yıldönümü tabii. Apple genelde iPad’lerden önce teknolojileri yeni iPhone’lara getiriyor. Sonraki yıl ise iPad’lerde radikal değişiklikler olması düşüncesi mantıklı.

 

Bu arada, gelecek yıl 3 yeni iPad modelinin çıkacak olması harika. Kuo’ya göre, 10.5 inç iPad’lerin öncelikli hedefi, ticaret ve eğitim pazarı. 10.5 inç ve 12.9 inç modellerin her birinde TSMC tarafından üretiilen A9X işlemci kullanılması bekleniyor.

7.9 inç iPad Mini’den şimdiye kadar haber gelmemesi ilginç. bazı duyumlara göre, iPhone ekranlarının büyümesi ve neredeyse tablet boyutuna yaklaşması, tabletlerde büyük ekranlara olan ilgiyi artırdı. Yani Apple 7.9 inç tabletten artık vazgeçebilir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?