10.2 inçlik iPad 7 Pil Kapasitesi Belli Oldu

0
404
10.2 inçlik iPad 7

iPhone 11 ve Apple Watch 5 akıllı saat modellerinin iFixit ekibi tarafından parçalanma testleri yapıldı. Bu testler için sizlere bilgiler vermiştik. iPhone 11 akıllı telefonlarının içerisinde yer alan RAM miktarı ve pil kapasitesi konusunda detayları ortaya çıkaran testlerin hemen sonrasında şimdi ise 10.2 inçlik iPad 7 modeli ele alındı. 10.2 inçlik iPad 7 modeli için yapılan parça testlerinin sonuçları ise oldukça şaşırtıcı.

iFixit ekibinin 10.2 inçlik iPad 7 testlerinden sonra yaptıkları açıklamalar pek memnun edici değil. Açıklamalara göre serinin önemli bir değişikliği söz konusu değil. Bu noktada yeni serinin nasıl artılar sunduğuna ve hangi noktalarda değişiklikler getirmediğine bakalım.

10.2 inçlik iPad 7 Parçalanma Testi

10.2 inçlik iPad 7 tablet modelleri için yapılan parçalanma testleri sonrasında yeni modellerin içerisinde yer alan RAM miktarının değiştiği ortaya çıktı. Buna göre söz konusu modelin RAM miktarı 2 GB’dan 3 GB’a çıkarılmış durumda.

Eski modelde kullanılan 2 GB RAM miktarına karşın 3 GB RAM miktarının kullanılması, %50 oranında daha iyi bir performans değeri sunmuş olacak. Bunun dışında bir diğer değişiklik ise ekran kısmında yapılmış durumda.

10.2 inçlik iPad 7

Buna göre eski modelde yer alan 9.7 inçlik ekran boyutunun 10.2 inç ekran olarak güncellendiğini görmüştük. Ekran boyutunun çok önemli bir fark sunmasa da biraz daha genişlediğini görmek mümkün oldu.

Asıl ilginç olan kısım ise ekran boyutuna karşın pil kapasitesinin değiştirilmemiş olması. Yeni tablet modellerinde de yine 8227 mAh değerinde bir batarya kullanılmış durumda. Pil kapasitesinin değiştirilmemesine karşın pil dayanma süresinin arttığını duymuştuk.

10.2 inçlik iPad 7

Apple tanıtım sırasında bu yönde açıklamalar yapmıştı. Muhtemelen bunun nedeni 10.2 inçlik iPad 7 modelinde kullanılacak olan işletim sisteminin artıları. iPadOS işletim sistemiyle beraber pil kapasitesinin daha kararlı hale getirildiğini görmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  DSLR Makinenizden Fotoğraflarınızı 2018 iPad Pro Modeline Aktarma

Bu da ekranların büyümesine karşın pil performansının değişmeyeceğini gösteriyor. Tabii ki detaylar için yeni tabletin pil testlerini beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?