1 yıl süreli Pangu iOS 9.3.3 jailbreak yapımı

47

Daha önce iOS 9.3.3 jailbreak yapmayı anlatmıştık. O konudaki jailbreak için sertifika süresi 7 gündü.  Bu süre de bir çok arkadaş için yetersiz gelmişti. Pangu yaptığı yeni güncelleme ile bu süreyi 1 yıla çıkarttı. NvwaStone 1.1 ile Nisan 2017 ye kadar jailbreak sertifika süresi uzadı.

UYARI: Arkadaşlar önceki sürümden jailbreak yapanlar, yeni yöntemde sorun yaşayabilir. Eğer 7 günlük sertifika çok sıkıntı olmuyorsa, güncelleme yapmayın.

Dikkat:  Pangu iOS 9.3.3 jailbreak, Semi-tethered olduğundan cihazınız kapanırsa, bu konudaki 13. adımdan itibaren, yeniden işlemleri yapmanız gerekiyor.

Yeniden jailbreak yaptığınızda Tweaklere bir şey olmuyor.

Pangu iOS 9.3.3 jailbreak yapımı – güncel 6/08/2016

1-  Cihazınızda jailbreak yoksa yedek alın. Varsa jailbreaksiz bir yedeği geri yükleyin.

2- iPhone’umu bul, TouchID ve varsa parola’yı kapatın. Cihazınızı bilgisayara takın.

3- İşletim sisteminize uygun son Cydia Impactor sürümünü buradan indirin.

cydia-impactor-kullanimi

4- İndirdiğiniz dosyaya tıklayarak Winrar gibi bir arşiv programıyla açın. İşaretli dosyaya tıklayın.

cydia-impactor-kullanimi-2

5- Buradan .ipa dosyasını indirin.

jailbreak-indir-ippa

6- Cydia Impactor programını çalıştırıp, aşağıdaki ekranda cihazınızı görün.

jailbreak2

7- İndirdiğiniz .ipa uzantılı dosyayı az önce açılmış olan pencerenin üzerine sürükleyin.

jailbreak3

8- Uyarı çıkacak. OK ‘e basarak devam ediyoruz.

jailbreak4

9- Çıkan pencereye Apple ID için kullandığımız mail adresini giriyoruz.

jailbreak6

10- Yeni açılan pencereye de AppleID şifremizi giriyoruz.

jailbreak5

 

11- Bundan sonra artık cihazımıza Pangu ikonu gelmiş olmalı.

12- “Güvenilir olmayan geliştirici” uyarısıyla karşılaşacağız.

Ayarlar > Genel > Profiller ve Aygıt Yönetimi > kısmından mail adresi görünen yere tıklıyoruz. GÜVEN e basıyoruz.

jailbreak8

jailbreak9

13- Pangu ikonuna tıklayarak, uygulamayı açıyoruz. START’a basıyoruz. Bizden ekranı kilitlemememizi istiyor. Açıp- kapama tuşuna basarak ekranı kilitliyoruz.

jailbreak7

14- Ekrana Apple logosu geliyor. Cihazın açılmasını bekleyeceğiz. Cihaz tekrar açıldığında, Cydia ikonunun uygulamalarımız arasında olması lazım. Eğer yoksa, işlemleri yeniden baştan itibaren yapın.

15- İşlemler bu kadar. Sıra sizde. Jailbreak yapabildiniz mi?

47 YORUMLAR

 1. Benim cihazım iphone 5s ios 9.3.3 hem impactor hemde pp helper üzerinden iki farklı metodla da telefonu sıfırlayarak denedim fakat cydia açılmıyor ne yapmam gerekiyor ??

  • 1 Bilgisayarınızdan “Itunes” programını güncellerin,
   2 Telefonunuzu bağladığınız kabloyu ve portları değiştirerek birdaha deneyin,
   3 Cydia Impactor uygulamasını güncelleyin.

 2. Merhaba ben Jailbreak ilk gün çıktığı Zaman yükledim telefonum bazen şarjı bitiyor bazen de ben kapatıyorum sonra açtığımda o Jailbreak le yaptığım herşey yok oluyor tekrar pp uygulamasından yeniden başlatıyorum cihazı bu sorun ortadan kalkıyor mu bu yeni sürümü yüklediğimde acaba yani her cihazı açtığımda sürekli pp den başlatmak istemiyorum cihazı iyice sıkıldım eski Jailbreaklerde böyle birşeyle hiç karşılaşmadım.

 3. Ben cihazımı jailbreak yaptım 9.3.3 sürümüm ip6 fakat telefonum kapandı ve şimdi telefonumdan pangu uygulamasına girince uygulama açılmıyor ne yapmam lazım bilgisayarım yok şuanda pangu atıyor ?

 4. selam hocam tlf jailbreak yaptım bir hafta sorunsuz kulandım sonra bi twaek indirdim devre dışı kaldı cdyia çalışmıyor rica etsem bu konuda yardımcı olurmusunuz

 5. selam fatih hocam tlf güvenli moda düşmüyor tlf kapatıp açma tuşu ve ses tuşuna basıyorum elma işareti geldikten sonra açma tuşundan parmağımı çekiyorum ama tlf yine normal açılıyo cdyai yine devre dışı indirdiğim twaek ana ekranda duruyor ilginiz için tşk ederim hocam

 6. hocam tlf güvenli modda açılmadığı için twaek silemiyorum bunun için ne yapmam gerek indirdiğim twaek anyring rica etsem hocam yardımcı olurmusunuz

  • Bulut dün, güvenli moda alıp bir tweak sileyim dedim. Deneme amaçlı. Pangu açılmamaya, cydia açılmamaya başladı. Telefonu sıfırladım. Yeni bir cihaz olarak ayarla dedim. Eski yedekten ayarları yeniden yükledim. Tekrar imapctor kullanarak jailbreak yaptım. Şimdi çalışıyor jailbreak. Sen de bu şekilde dene istersen.

 7. panguy kuruldu Ama jb yapmıyor. Önceden jb yapmıştım airbluesharing yükledim telefon sıfırlandı, jb gitti bende tekrar pangyu yükledim şimdi jb yapmıyor

 8. hocam 1yil sure dolunca ne yapicam,5ay falandir kullaniyorum merak etdim,jailbreaki silip yenidenmi yapmak gerek,mesela bende ios 9.3.3 ,update sertifikasi da iptal edildi

 9. bildirim verdiği zaman reasping yapmak üzere kapandığında elma logosu çok uzun süre kalıyor geri gidiyor tekrar geliyor ve jail break olmuyor yardım edebilirmisiniz acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here