1.nesil iPod touch Canlı Canlı Görüntülendi

0
4596

iPod, Apple için çok klas ürünlerden bir tanesi. Bir dönemin kaset çalarlarını, yeni nesle taşıyan ve akıllandıran iPod, şeil değiştirdi, güncellendi ve yenilendi. Ama her zaman ilk cihazın yeri ayrı. Yeni ortaya çıkan bir bilgi ise bizim serinin ilk cihazı olarak bildiğimiz iPod’un aslında ilk olmadığını gösterdi. İptal edilen 1.nesil iPod touch ortaya çıktı.

İlk defa 2007 yılında üretilmesi planlanan cihazın neden iptal edildiği konusunda hala bir bilgi yok. Aradan yıllar geçmesine rağmen bu konu hakkında bilgi verilmezken, cihaz ortaya çıkmış oldu. Peki, bu cihaz nasıl gözüküyor?

İptal Edilen 1.nesil iPod touch Nasıl Gözüküyor?

Şimdi satışa çıkan ilk iPod Touch cihazını gözünüzün önüne getirin. Arkada dönemin MacBook modellerini andıran bir kapak ve üzerinde bir hayli geniş tutulmuş olan Apple logosu. Apple logosunun hemen alt kısmında ise “iPod” yazısı. Açıkçası parlak arka kapak dönemin en şık görüntülerinden birine sahipti ve çok kaliteli duruyordu. Metal yüzeyde kaliteli bulunmuştu.

Bu satışa çıkan model için geçerli. İptal edilen 1.nesil iPod touch için değerlendirme yapıldığında ise biraz daha küt bir cihaz görüyoruz. Daha kısa ve yanlardan çok daha hafif bir şekilde geniş. Asıl fark ise arka kapak üzerinde. Arka kapak ki satışta olan ilk iPod ile alakası bile yok. Tamamen siyah, markanın logosunun ya da cihazının adının bulunmadığı bir arka kapak var.

Önde çok değişim yok ama arka kısım göz önüne alındığında iyi ki bu ürün yerine bildiğimiz iPod satışa çıkmış diyorum. Teknik özellikler açısından değerlendirme yapamayacağız çünkü iptal edilen 1.nesil iPod touch için en ufak bir teknik bilgimiz yok.

Satışa çıkan ilk iPod içerisinde 128 MB RAM ve 8-16-32 GB depolama alanı seçenekleri vardı ama bunu iptal edilen modelde de aynı olarak görmek yanlış. Arada 6 sene fark var. Bildiğimiz cihaz 2013 yılında satışa çıktı. Bu modelin ise 2007 yılında üretildiği ve direkt iptal edildiği söyleniyor.

İLGİLİ HABER:  LG ile Apple Anlaşmasında Yeni Perde

Evet detayları çok bilmiyoruz ama her şeye rağmen Apple’ın eski günlerinden bir cihaz görmemiz güzel. Bizi alıp geçmişe götürmeye yetiyor. 🙂 Aynı zamanda nasıl bir gelişim yaşandığını ve sadece 13 senelik bir dönemde geçirilen dönüşümü de özetliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?