1.nesil Apple Watch Kullanıcıları için Önemli Gelişme

0
386
Apple Watch

Her markada olduğu gibi Apple’da da sunulan ürünler için belli bir destek süresi söz konusu. Yeni nesil cihazların satılması ve eski nesillerin getirdiği maliyetin düşürülmesi için eskiyen ürünlerin servis desteği de kesiliyor. Bu şekilde desteği kesilen ürünlerden birisi de Apple Watch akıllı saatleri. Bir dönemin en çok satan akıllı saati olsa da 1.nesil Apple Watch modeli için yolun sonu çoktan gözüktü. Şu sıralar 4.nesli satışta olan saatin 1.nesil modeli için ilginç gelişmelerde yaşanmaya devam ediyor. Son olarak 1.neslin değişim programı kapsamına alındığı ortay açıktı.

1.nesil Apple Watch Yerine 2.nesil Apple Watch

Apple’ın yeni akıllı saat modellerinde devam eden servis desteğinin 1.nesil Apple Watch modelinde sonlanmaya başladığını zaten biliyoruz. Fakat dün MacRumors tarafından gelen bilgilere göre eski model için tamir işleminin tamamen durdurulduğu belirtildi.

1.nesil Apple Watch

1.nesil Apple Watch akıllı saatlerini tamir etmek için servise veren site yetkilileri, saatin tamir edilmediğini bu durumun nedeninin de yedek parça sorunu olduğunu belirtiyor. Yedek parça üretiminin sonlanması nedeniyle 1.nesil Apple Watch akıllı saatinin tamir edilmediğini belirten site yetkilileri bunun yerine değişim önerildiğini belirtiyor. 1.nesil Apple Watch yerine 2.nesil 1.nesil Apple Watch akıllı saatlerinin değişim olarak önerildiği belirtiliyor.

Bu modeller için değişim sürecinin ise Şubat ayında başlayacağını belirtelim. Şubat ayı için açılan değişimlerin bu yıl Nisan ayına kadar devam edeceği de söyleniyor. Sürenin sonrasında uzayıp uzamayacağı ise bilinmiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 6 Nasıl Bir Saat Olacak? Fiyat Belli mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?