macOS Sierra 10.12.1 Beta 4 yayınlandı

0

Güncelleme: Apple macOS Sierra 10.12.1 ‘in geliştiriciler için olan 4. Beta sürümünü yayınladı. En son versiyon ise 4 Ekim’de yayınlanmıştı.

 

macOS Sierra 10.12.1 güncellemesi ile Portre albümler, fotoğraf uygulamasına gelmişti. Şimdilik büyük bir değişiklik olduğunu söylemek zor.

Bu güncellemeler daha fazla stabilite ve bazı küçük sorunların çözümü için yapıldı. macOS Sierra 10.12.1 Beta 4 güncellemesi ile; Siri desteği ile ilgili bazı geliştirmeler , depolama optimizasyonunda yeni seçenekler, universal kopyala-yapıştır özelliğinde geliştirmeler ve Apple Watch ile kilit açma fonksiyonunda iyileştirmeler yapılmştı.

macos_sierra

 

Önce yedekleme – Mac nasıl yedeklenir?

Public beta yüklemeden önce Mac’inizi kesinlikle yedekleyin. Birşeyler yanlış giderse veya macOS Sierra 10.12.1 den memnun kalmazsanız, OS X El Capitan’a dönmek isteyebilirsiniz.

Manuel backup yapalım. Manuel yerine programla dakullansanız, bize göre arada manuel backup yapmak lazım.

  1. Time Machine ikonunu Mac menü çubuğundan tıklayın.
  2. Backup now butonuna tıklayın.

mac-yedekleem

 

macOS Sierra için kayıt olma işlemi

Geçmişte OS X için public beta kaydı yaptırmışsanız, yeniden kayıt olmanıza gerek yok. Aynı Apple ID ile imzalamanız yeterli oluyor. Daha önce hiç Public Beta kaydı yapmadıysanız, öncelikle Apple ID ile kayıt olmanız lazım.

  1. Mac üzerinden Safari ile beta.apple.com adresine tıklayın.
  2. Başlamak için Sign up yani Kayıt ol kısmına tıklayın. (Eğer daha önce public beta kaydınız varsa, Sign in kısmına tıklayın ve “How to enroll your Mac”, bölümünden devam edin.)
  3. Apple ID email adresinizi ve şifrenizi girin.
  4. Sign in. butonuna tıklayın.

macos-public-beta-kayit

Kayıt olduktan(Sign up) ve Giriş yaptıktan sonra (Sign in) , artık macOS Sierra’yı indirme zamanı.

 

macOS Sierra 10.12.1 Beta 4’ü Apple Developer Center’dan veya Mac App Store’dan indirebilirsiniz.

CEVAP VER